Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 9065
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KRAJ: Na uroczystości żałobne łatwiej koleją

Sobota, 17 kwietnia 2010, 8:02
Aktualizacja: Niedziela, 18 kwietnia 2010, 7:40
Autor: Angela
Przewozy Regionalne dostosowały rozkład jazdy i zestaw pociągów do potrzeb związanych z uroczystościami żałobnymi Pary Prezydenckiej.

Przewozy Regionalne na uroczystości żałobne uruchamiają dodatkowy pociąg do Krakowa. Z Wrocławia wyjedzie on o godzinie 5.38. Jednocześnie zmieniamy rozkład jednego pociągu tak, by dopasować go do uroczystości żałobnych w Krakowie. Jest to pociąg Inter Regio Ślązak, który normalnie wyjeżdża z Legnicy o 8.20, a w najbliższą niedzielę wyjedzie wyjątkowo o 5.25. Zmieni się też godzina odjazdu tego pociągu z Wrocławia. Normalnie jest to 9.39, w niedzielę wyjedzie on wyjątkowo o 6.55 – Wojciech Kurzyjamski , dyrektor Dolnośląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych.

Przesunięty o niemal cztery godziny będzie też pociąg z Krakowa. Normalnie przyjeżdża on do Wrocławia 19.41, po zmianach wróci natomiast 22.34, a do Legnicy 23.36.
Podobnie jak pozostałe pociągi sobotnie i niedzielne z Wrocławia do Krakowa, pociąg ten będzie kursował w zwiększonym zestawieniu, będą dołączone dodatkowe wagony, by większa liczba osób mogła skorzystać z przejazdów.

Na trasach z Krakowa i do Krakowa przewodnicy PKP Intercity i Przewozy Regionalne będą wzajemnie honorować bilety, co powinno zmniejszyć problemy z ich zakupem. Zachęcamy by nie czekać do końca z zakupem biletów do końca. Wiadomo, że w niedzielę rano więcej osób będzie chciało kupić bilety, więc warto uniknąć czekania w kolejkach – mówi Wojciech Kurzyjamski.

Wszelkie informacje na temat zmian w kursowaniu pociągów w ten weekend zamieszczone zostały na stronie internetowej przewoźnika.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group