Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 1903
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Na podium za wiedzę o policji

Wiadomości: JELENIA GÓRA WROCŁAW
Piątek, 11 grudnia 2009, 13:44
Aktualizacja: 13:45
Autor: TEJO
Fot. KMP
We wczorajszym finale wojewódzkim XI edycji konkursu „Razem bezpieczniej” drużyna ze Środowiskowego Hufca Pracy w Jeleniej Górze zajęła trzecie miejsce.

Jeleniogórzanie musieli uznać wyższość OHP w Bolesławcu (I miejsce) oraz OHP w Dzierżoniowie (druga lokata). – Przygotowanie do konkursu poprzedziły liczne szkolenia młodzieży, które z ramienia Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze prowadzili: mł.asp. Danuta Razmysłowicz, specjalista ds. prewencji oraz sierż.sztab. Henryk Mieszała i st. sierż. Rafał Sarota, policjanci drogowi w stolicy Karkonoszy.

Dla młodzieży opracowano specjalne pokazy multimedialne i materiały szkoleniowe. Przeprowadzono kilkadziesiąt spotkań dla wychowanków Środowiskowego Hufca Pracy w Jeleniej Górze i Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Mysłakowicach. Co do narkomanii i alkoholizmu szkolenie przeprowadzili pracownicy MONARU w Jeleniej Górze.

– Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą w zakresie podstawowych wiadomości o policji, prewencji kryminalnej, zagrożeniach. Trzeba było znać też zagadnienia przeciwdziałania narkomanii i alkoholizmowi oraz zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego – poformowała podinsp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka policji w Jeleniej Górze.

Podczas uroczystego finału młodzież biorąca udział w turnieju mogła obejrzeć sprzęt wykorzystywany przez wrocławskich policyjnych antyterrorystów. Przygotowano również prelekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz na temat bezpiecznego obchodzenia się z fajerwerkami. Swoje miejsce miała również wystawa prac artystycznych z konkursu pod nazwą „Policja na wesoło”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

*piipi* 11-12-2009 22:01
~BRAVO .. dla odwaznej młodziezy,a do której ..Policja się *juz nie przyczepi ! ~Szkoda ..tylko,ze prace atrystyczne "Policja na wesoło" nie została udostępniona na forum !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group