Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9060
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na podbój Niemiec

Sobota, 10 lutego 2007, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Na podbój Niemiec
Fot. Archiwum Teatru Jeleniogórskiego
"Czarodziejski młyn" na festiwalu w Dreźnie.

Z wielką nadzieją na uczestnictwo w powstaniu nowego i ważnego przedsięwzięcia teatralnego już wkrótce wyjeżdża do Niemiec zespół Sceny Animacji Teatru Jeleniogórskiego. Tym przedsięwzięciem są I Saksońskie Spotkania Teatru Lalkowego w Dreźnie.

– Formuła Spotkań jest bardzo interesująca – podkreśla Jolanta Adamczyk,która w Teatrze Jeleniogórskim zajmuje się współpracą zagraniczną. – Jest to bowiem przegląd spektakli lalkowych, spotkania i dyskusje z publicznością, a także warsztaty poświęcone grze w masce i roli dźwięku w przedstawieniu teatralnym.

W Dreźnie zaprezentują się wszystkie teatry saksońskie (także nam dobrze znane zespoły z Drezna, Lipska, Bautzen, Chemnitz i Plauen-Zwickau) i jako jedyny gość z zagranicy Teatr Jeleniogórski. W repertuarze znalazły się spektakle lalkowe dla dzieci, ale także i dla dorosłych.
- Na festiwal wybraliśmy „Czarodziejski młyn” Aliny i Jerzego Afanasjewów w adaptacji i reżyserii Petra Nosalka - mówi Elżbieta Łoźnikow z działu marketingu Sceny Animacji.
– To czarowna opowieść z wartką akcją i świetną oprawą muzyczną, adresowana do najmłodszej widowni. Polskim dzieciom „Czarodziejski młyn” podoba się bardzo, więc mamy nadzieję, że spodobamy się także w Dreźnie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group