Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6685
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Region: Na Placu Ratuszowym zabrzmiał „Ogólnopolski Głos Profilaktyki”

Wtorek, 17 czerwca 2014, 7:42
Aktualizacja: 7:45
Autor: org
Jelenia Góra/Region: Na Placu Ratuszowym zabrzmiał „Ogólnopolski Głos Profilaktyki”
Fot. org
Z napisem na koszulkach „Nie pozwól, aby trawka Cię przerosła” i z transparentami z hasłami związanymi z tematyką uzależnień maszerowała w sobotę (14.06) młodzież z ul. Bankowej na jeleniogórski Plac Ratuszowy, gdzie odbyła się akcja „Ogólnopolski Głos Profilaktyki”. Tu na uczestników czekało wiele atrakcji.

W Jeleniej Górze akcja rozpoczęła się happeningiem o godzinie 15.30. Młodzież jeleniogórskich szkół, ale i dorośli z dziećmi, przyjechali czerwonym autobusem z ul. Wolności na ulicę Bankowej. Stamtąd przemaszerowali na Plac Ratuszowy. O godzinie 16.00 wszyscy uczestnicy imprezy wspólne wyklaskali rytm serca, a chwilę później uczestniczyli w konkursach tematycznych, które prowadzili przedstawiciele Poradni Leczenia Uzależnień Monar oraz policji.

W ramach akcji zespół interdyscyplinarny Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Jeleniej Górze, przedstawiciele Monaru, Poradni Leczenia Uzależnień przy szpitalu MSW w Jeleniej Górze oraz Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleniej Górze służyli pomocą osobom zainteresowanym. Chętni mogli również oznakować swoje rowery w namiocie policyjnym, a wśród dzieci ogromnym powodzeniem cieszył się komisarz Lew. Ponadto do dyspozycji uczestników było miasteczko ruchu drogowego wraz alkogoglami, które przygotowała straż miejska. Osoby, które wzięły udział w zabawach i konkursach otrzymały ciekawe nagrody.

W akcji uczestniczyła młodzież z jeleniogórskich gimnazjów i liceów oraz uczniowie z klas o profilu policyjnym z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Piechowicach.

- Nasi uczniowie uczestniczyli w tej akcji już po raz drugi – mówili przedstawiciele Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Piechowicach. - Uczniowie z liceum ogólnokształcącego z klasy policyjnej i klasy ratownictwa medycznego przygotowali pokaz samoobrony i technik interwencyjnych, który to przedmiot mają w ramach zajęć dodatkowych w szkole. Atrakcją również był występ uczennicy naszej szkoły Darii Baszak w pokazie z gimnastyki akrobacyjnej oraz żonglerki. Co więcej, uczennice z klas policyjnych i ratownictwa medycznego, wygrały konkurs przygotowany przez MONAR z Jeleniej Góry dotyczący szeroko pojętej profilaktyki uzależnień oraz znajomości prawa – dodają.

Organizatorem imprezy były: Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleniej Górze oraz IPA – Region Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group