Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 4671
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Na łyżwach nawet w upały

Wtorek, 19 lutego 2008, 0:04
Aktualizacja: Wtorek, 19 lutego 2008, 15:24
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Na łyżwach nawet w upały
Fot. Archiwum
Już w najbliższą sobotę przy ratuszu ma zostać otwarte polimerowe lodowisko. Będzie czynne przez miesiąc. Być może jednak zostanie w mieście na stałe i to niezależnie od pogody, bo nowy wynalazek nie boi się ocieplenia.

Lodowisku polimerowemu niestraszna nawet 30-stopniowa letnia gorączka! Jak zapewniają przedstawiciele firmy, którzy zajmują się dystrybucją tych lodowisk, jest ono najlepszej jakości. – Na takich właśnie lodowiskach, jakie stanie między innymi w Jeleniej Górze, trenuje najlepsza na świecie szwedzka narodowa drużyna hokejowa – mówi Ewa Szlachta, przedstawiciel Special Ice Polska.

Od najbliższej soboty jego walory będą mogli sprawdzić jeleniogórzanie. Lodowisko zostanie zamontowane na razie na próbę. Będzie czynne przez miesiąc. Prawdopodobnie władze podejmą decyzję o zakupie ślizgawki. Koszt niemały: 200 tysięcy złotych. Ostatecznie nie wiadomo jeszcze, jak będzie decyzja samorządowców.

Lodowisko będzie miało powierzchnię 200 m kwadratowych i pomieści w jednym czasie 40 osób. Pierwsze cztery godziny otwarcia firma rezerwuje jednak dla szkół. – Wtedy nieodpłatnie z lodowiska będą mogli korzystać uczniowie, którzy przyjdą zorganizowaną grupą razem z nauczycielem – mówi Ewa Szlachta.

Obok lodowiska dostępne będzie 100 kompletów łyżew w różnych rozmiarach. Lodowisko ma być czynne od 8 do 18. Wejście na lód i wypożyczenie będzie kosztowało 10 złotych. Z własnym sprzętem chętni poślizgają się za 5 złotych.

Śmiało można przyznać, że samorządowcy w tym sezonie zafundowali mieszkańcom prawdziwie lodowe szaleństwo. Już od listopada działa ślizgawka w Parku Zdrojowym w Cieplicach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group