Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 7127
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Musi się meldować

Poniedziałek, 12 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 30 grudnia 2005, 16:40
Autor: Radio Wrocław 97,6 FM
Burmistrz Kamiennej Góry będzie się stawiał w komendzie policji. Jeleniogórska prokuratura zastosowała wobec niego dozór policyjny w związku z zarzutami o niegospodarność. Pismo w tej sprawie przyszło do kamiennogórskiej policji. To już drugi dozór, jaki zarządzono wobec burmistrza Kamiennej Góry.

Poprzedni, zastosowany przez sąd w czasie jego procesu o jazdę po pijanemu, został uchylony. Tym razem jednak prokuratura okręgowa zdecydowała się na taki środek zapobiegawczy w związku ze sprawą sprzedaży Centrum Pulmonologii Dziecięcej w Karpaczu. Majątek tego szpitala wojewódzkiego został w 2002 roku sprzedany spółce pracowniczej. Większość udziałów w niej należała jednak do zaledwie 6 osób m.in. likwidatora szpitala.

Nieruchomości wycenione na prawie 12 milionów złotych zostały sprzedane za nieco ponad 2 miliony. Artur Z., wówczas członek zarządu województwa, nadzorował tę transakcję. Umożliwił też sprzedaż samochodów znacznie poniżej ich wartości m.in. ciężarowego 4-letniego lublina za złotówkę, a trzyletniego renault kangoo za 2200 złotych.

Burmistrzowi grozi od roku do 10 lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group