Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 7923
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Mud Party – zabawa dla twardzieli

Sobota, 15 lipca 2017, 7:34
Aktualizacja: Niedziela, 16 lipca 2017, 6:18
Autor: Przemek Kaczałko
Janowice Wielkie: Mud Party – zabawa dla twardzieli
Fot. Tomasz Raczyński
Trwa piąta edycja Mud Party – imprezy, która w poprzednich latach gościła m.in. w Jeleniej Górze czy Miłkowie. Tym razem off–road'owcy z różnych stron Polski zjechali do Gminy Janowice Wielkie, gdzie zmagają się trudnymi warunkami w terenie, z których słynie już Andrzej „Siojo” Wójcik.

Po czwartkowym prologu przyszedł czas na właściwą rywalizację – nie tylko z innymi załogami, ale przede wszystkim z własnymi słabościami, niezwykle trudnymi warunkami w terenie oraz przeciwnościami losu, jak chociażby awarie, które zawodnicy usuwają również w terenie, aby zebrać jak najwięcej pieczątek ukrytych na prywatnych terenach, gdzie organizatorzy mają zgodę właścicieli na przeprowadzenie imprezy.

To właśnie pieczątki umieszczone przy drzewach – niekiedy w niezwykle trudnym terenie, są celem „połowu” przez załogi klas: quad, turystyk, turystyk wyczyn, turystyk z wyciągarką, wyczyn, wyczyn elektryk, adventure, extreme, UTV. W piątkowych zmaganiach uczestnicy mieli sporo pracy, bowiem „perełki Sioja” usytuowane były w teoretycznie zaskakujących miejscach, ale jak przyznawali zawodnicy – w tym cała zabawa, aby nie było łatwo. Było sporo pracy z wyciągarką, a rajdowcy z pełną kulturą wspierali się wyciągając pojazdy konkurentów, bowiem miłośnicy rajdów po bezdrożach to jedna wielka rodzina off-road'owa.

Zmagania w Janowicach Wielkich i okolicznych miejscowościach zakończą się dzisiaj (15.07). Około godziny 16:00 planowana jest jazda przez tor błotny, który zlokalizowano nieopodal Pałacyku Trzcińsko – przy drodze z Janowic Wielkich w stronę Wojanowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
978
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group