Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 6437
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Motopirat” usłyszał wyrok – teraz sobie nie pojeździ

Piątek, 23 stycznia 2015, 8:34
Aktualizacja: 13:24
Autor: Angela
Jelenia Góra: „Motopirat” usłyszał wyrok – teraz sobie nie pojeździ
Fot. Archiwum
Zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi przez półtora roku oraz pięć tysięcy złotych grzywny – taki wyrok usłyszał w ostatnich dniach 30–letni motocyklista Mateusz P., który 9 maja ub. roku urządził sobie „rajd” ulicami Jeleniej Góry, łamiąc niemal wszystkie przepisy i rozwijając prędkość do 193 km/h. Mężczyzna został zatrzymany po pościgu. Wyrok nie jest prawomocny. Obrońca „motopirata” zapowiedział apelację.

Przypomnijmy. W majowy dzień jeleniogórska policja zauważyła około godz. 15.30 na ul. Konstytucji 3 Maja w Jeleniej Górze „pirata” na motocyklu. W miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h on rozwijał prędkość do 153 km/h. Kiedy funkcjonariusze próbowali go zatrzymać, zaczął uciekać. Na ul. Wrocławskiej zawrócił na stacji paliw i popędził w kierunku centrum. Tam ponownie zmierzono mu prędkość. Na "80" jechał 193 km/h. Uciekając łamał wiele przepisów ruchu drogowego, stwarzał zagrożenie dla innych, przede wszystkim kilka razy wyprzedzał na przejściu dla pieszych, na podwójnej ciągłej, jechał po niewłaściwej stronie jezdni, przejechał na czerwonym świetle i tak dojechał do targowiska przy ul. Ogińskiego, gdzie policjanci zablokowali mu wyjazd.

Wtedy „motopirat” chciał wyjechać pod prąd. Został jednak zatrzymany. Kierowcą hondy okazał się Mateusz P., który był już zatrzymywany przez policjantów za wykroczenia w ruchu drogowym. Wówczas zatrzymano mu prawo jazdy, a motor został odholowany na policyjny parking. Policjanci policzyli, że drogowy pirat musiałby dostać ok. 140 punktów karnych. Zdaniem policji doprowadził on również do kolizji z mercedesem. Sąd z tego zarzutu go jednak uniewinnił.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group