Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 8449
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Motocykliści (i nie tylko) dzieciom

Poniedziałek, 5 grudnia 2016, 12:29
Aktualizacja: Wtorek, 6 grudnia 2016, 8:23
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Motocykliści (i nie tylko) dzieciom
Fot. Przemek Kaczałko
Grupa Motocyklowe Karkonosze wraz z ekipą ratownictwa medycznego Divemed, przy wsparciu kilku innych środowisk związanych z szeroko pojętą motoryzacją, zorganizowały w niedzielę (4.12) na jeleniogórskim Rynku pierwsze „Motomikołajki”. Zainteresowanie było bardzo duże.

Wszystkie miasta wokół mają takie spotkania motocyklistów, a Jelenia Góra nie miała, więc pomyśleliśmy z kolegą, że czemu nie u nas – powiedział organizator Jarosław Przybylski.

Była to okazja, aby poznać lokalnych motocyklistów, porozmawiać o bezpiecznej jeździe, a nawet przejechać się. Imprezę wsparły służby (policja, straż pożarna, straż miejska) i również udostępniły swoje pojazdy, dzięki czemu dzieci mogły zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu czy wozu strażackiego.

- Chcemy pokazać, że motocykliści to nie tylko piraci drogowi, ale są też ludzie, którzy chcą pomagać – dodał Jarosław Przybylski. Motocykliści (w asyście policji i straży miejskiej) w trakcie wizyty w centrum miasta odbyli też krótką paradę m.in. ulicami: Konopnickiej, 1 Maja, Klonowica, Okrzei, Armii Krajowej i Bankową, a na zakończenie dnia udali się do Domu Dziecka Dąbrówka, gdzie również obdarowali dzieci słodyczami.

Organizatorzy podkreślali, że chętnie korzystają z zaproszeń. - Można się z nami kontaktować, spędzać czas z nami – bardzo chętnie przyjeżdżamy. Co roku odwiedzamy dzieci niepełnosprawne, tylko trzeba nas powiadomić, zaprosić – mówił J. Przybylski.

Ratownicy medyczni z Divemed udzielali lekcji pierwszej pomocy, można było obejrzeć samochody i quady do jazdy po bezdrożach (offroad). Każdy znalazł cos dla siebie. - Wcześniej jeździłem na quadach, teraz na motorze – było bardzo fajnie – stwierdził Błażej. Z kolei Kacper widział już kiedyś Mikołaje na motorach i bardzo mu się podobało.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group