Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 8122
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Mosty pod Chojnikiem w fatalnym stanie

Czwartek, 18 marca 2010, 9:14
Aktualizacja: 9:20
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Mosty pod Chojnikiem w fatalnym stanie
Fot. Archiwum
Przejście przez przeprawy w Sobieszowie budzi grozę. Konstrukcje są w beznadziejnym stanie: od lat nie były remontowane. Wszystko ma się zacząć zmieniać od wiosny.

O gruntowną przebudową kładki przez rzeka Wrzosówka czynni działacze Sobieszowa walczyli kilka lat. Obecnie jest ona nie tylko nieestetyczna, ale i niebezpieczna.

- Kładka obecnie przy przechodzeniu przez nią cała drga, co więcej odpadający beton odkrywa niebezpieczne jej metalowe elementy, w tym metalowe pręty i zbrojenia. Barierki są na tyle ruchome, że w minionym roku przy naporze pchniętego przez rówieśnika chłopca odgięły się i dziecko wpadło do rzeki. Na szczęście była zima, mróz i śnieg. Chłopcu nic się nie stało – mówi Anna Poręba ze Stowarzyszenia Miłośników Sobieszowa,

Już niebawem ma się to jednak zmienić. W ostatnich dniach zarząd dróg i mostów urzędu miasta ogłosił przetarg na wykonanie projektu i robót. W ich zakres wejdzie przebudowa istniejącej kładki dla pieszych o długości 14 m i szerokości 2 m oraz dojść dla pieszych.

Dojścia o powierzchni 90 m2 mają zostać wykonane z kostki betonowej, natomiast konstrukcja kładki jednoprzęsłowej – dwubelkowej będzie stalowa z drewnianym pomostem i z drewnianymi balustradami o wysokości 1,2 m. - Ta kładka poza zniszczonym i niebezpiecznym mostkiem na przeciwko kościoła jest jedynym łącznikiem między dwoma częściami Sobieszowa. Poza tym powinna zostać wyremontowana i przebudowana ze względu na jej walory historyczne – mówi Zbigniew Przybyła, mieszkaniec Sobieszowa.

Niezwykle potrzebny jest również remont kładki znajdującej się poniżej, na przeciwko kościoła. Tamtędy przechodzi spora grupa ludzi. Dziury w nim prześwitujące aż do samej rzeki są ogromnym zagrożeniem dla pieszych.

Inwestycje w Maciejowej
To jednak nie koniec mostowych inwestycji. Przetarg ogłoszono również na przebudowę mostu łączącego ulice Wrocławską i Witosa w Maciejowej. W zakres robót budowlanych tej inwestycji wchodzą: przebudowa dojazdu oraz istniejącego mostu ramowego o długości 9 m, o rozpiętości przęsła 8,25m i szerokości jezdni na moście 5 m, żelbetowego z pomostem w kształcie łuku, z murami oporowymi z betonu 90 m3.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
152
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
13%
Wciąż fatalnie
23%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group