Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 2385
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mosty będą jak nowe

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 12 maja 2010, 9:42
Aktualizacja: 9:44
Autor: Angela
Wyłoniono wykonawców i podpisano umowy na zadania dotyczące przebudowy kładki dla pieszych w Sobieszowie oraz łącznika w Maciejowej na rzece Radomierka. Zadaniem wykonawców jest zaprojektowanie i wybudowanie nowych elementów konstrukcyjnych. Prace ruszą za miesiąc, zakończą się w październiku br.

W Sobieszowie między ulicą Sądową i Karkonoską nowa kładka ma się pojawić do 31 października. Dotychczas jest tam betonowy mostek, który od lat wymagał remontów i z roku na rok stawał się coraz bardziej niebezpieczny dla mieszkańców. Dlatego lokalni działacze wielokrotnie zgłaszali konieczność jej wymiany miastu.
W najbliższych miesiącach problem zniknie, a w zamian za niego pojawi się bardzo estetyczna i trwała drewniana kładka z afrykańskiego drzewa.

W zakres prac wejdzie przebudowa istniejącej kładki dla pieszych o długości 14 m i szerokości 2 m oraz dojść dla pieszych, które zostaną wykonane z kostki betonowej. Natomiast konstrukcja kładki będzie stalowa z drewnianym pomostem i z drewnianymi balustradami o wysokości 1,2 m. Drewniane elementy zostaną wykonane z bardzo trwałego drewna, które nie sposób zdewastować. Do jego pocięcia na odpowiednie kawałki potrzeby jest specjalistyczny sprzęt. Nie wymaga ono malowania czy konserwacji. Konstrukcje z tego drewna można zobaczyć np. w Szklarskiej Porębie – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Wykonaniem tego zadania za kwotę niemal 212 tys. zł brutto zajmie się prywatna firma Stanisława Szewczyka z Podgórzyna, która wygrała przetarg.
Łącznik, który dotychczas tamował wodę przy większych opadach wody, między ulicami Witosa i Wrocławską przez rzekę Radomierka przebuduje natomiast Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Jeleniej Górze, która wykona zadanie za cenę niewiele ponad 560 tys. zł.

- W zakres robót budowlanych tej inwestycji wchodzą: zaprojektowanie i przebudowa dojazdu od ulicy Wrocławskiej do ul. W. Witosa oraz przebudowa istniejącego mostu ramowego z pomostem w kształcie łuku. Obecnie trwają prace projektowe, a termin zakończenia prac został wyznaczony 31 października br. - mówi Jerzy Bigus.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

rymcycymcy 12-05-2010 12:25
"...kładka z afrykańskiego drzewa" ...? położą w poprzek baobaba ! :)
~FikuS094 12-05-2010 12:52
JEŻELI MOSTY MAJĄ BYĆ JAK NOWE TO POLECAM UWADZE WŁADZOM I ODPOWIEDNIM ZARZĄDCOM TUNEL KOLEJOWY NA UL. GODUSZYŃSKIEJ .PONIEWAŻ GÓRĄ BIEGNIE CZYNNA TRAKCJA KOLEJOWA,DOŁEM DROGA O DUŻYM NATĘŻENIU RUCHU, ŻADNEGO REMONTU TAM NIE BYŁO OD DZIESIĄTEK LAT ,A NATURA ROBI SWOJE BLOKI KAMIENNE SIĘ PRZEMIESZCZAJĄ ,ROSNĄ SOBIE POMIĘDZY NIMI PAPROCIE,DRZEWKA,ODPADAJA PŁYTY OBUDOWUJĄCE NA ZEWNĄRTZ.PRZY SŁUPACH ZABEZPIECZJĄCYCH OD TORÓW BRAK METALOWYCH BARIER ,KTÓRE CHYBA ZOSTAŁY SKRADZIONE.NALEŻY TU TAKŻE OCENIĆ DBAŁOŚĆ O NAWIERZCHNĘ W TUNELU SZCZEGÓLNIE WEWNĄTRZ TUNELU ; PRZED WIELU LATY W TRAKCIE NAPRAWY NAWIERZCHNI ASFALTOWEJ ZALANO CAŁĄ JEJ POWIERZCHNIĘ OD ŚCIANY DO SCIANY ,NIE POZOSTAWIONO WGŁĘBIEŃ NA SPŁYWAJĄCĄ WODĘ WIELKIE GRATULACJE DLA NADZORUJĄCEGO KIEROWNICTWA I DYREKCJI ,A TERAZ JAK POJAWIAJĄ SIĘ SŁUŻBY PRZYGOTOWUJĄCE COŚ LUB PORZĄDKUJĄCE NA NASZEJ ULICY /MPGK/TO SKUTECZNIE TUNEL OMIJAJĄ TZN.PRACA JEST WYKONYWANA DO I PRZED TUNELEM.ZIMĄ RÓWNIEŻ PŁUG JEDZIE ODŚNIEŻA ,USYPUJE NASYP POD ŚCIANĄ WODA TWORZY SWOJE MULDY NO TRZEBA TAMTĘDY IŚĆ ZAPRASZAM DYREKCJĘ FIRMY I WŁADZE MIASTA NA ZIMOWY LUB W ULEWNY DZIEŃ PIESZY SPACER W TAKI CZAS.ZRESZTĄ INTERWENCJI TELEFONICZNYCH WIELE BYŁO Z MOJEJ STRONY.W OGÓLE JAK PRACUJĄ LUDZIE Z MPGK MYŚLĘ ,ŻE NIKOGO TO NIE OBCHODZI JAK LECI DZIEŃ .TO TEMAT NA FILM DO INERNETU.
~Jelonek z Bydgoszczy 12-05-2010 13:24
Droga Autorko, Pozwalam sobie zwrócić uwagę, że "afrykańskie drzewo" po ścięciu staje się "afrykańskim drewnem". A więc mostek zostanie zbudowany z afrykńskiego drewna. W dalszej części tekstu występuje już "drewno", mam więc nadzieję, że doszło tylko do drobnego przeoczenia. Serdecznie pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group