Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9294
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Mosty będą jak nowe

Środa, 12 maja 2010, 9:42
Aktualizacja: 9:44
Autor: Angela
Wyłoniono wykonawców i podpisano umowy na zadania dotyczące przebudowy kładki dla pieszych w Sobieszowie oraz łącznika w Maciejowej na rzece Radomierka. Zadaniem wykonawców jest zaprojektowanie i wybudowanie nowych elementów konstrukcyjnych. Prace ruszą za miesiąc, zakończą się w październiku br.

W Sobieszowie między ulicą Sądową i Karkonoską nowa kładka ma się pojawić do 31 października. Dotychczas jest tam betonowy mostek, który od lat wymagał remontów i z roku na rok stawał się coraz bardziej niebezpieczny dla mieszkańców. Dlatego lokalni działacze wielokrotnie zgłaszali konieczność jej wymiany miastu.
W najbliższych miesiącach problem zniknie, a w zamian za niego pojawi się bardzo estetyczna i trwała drewniana kładka z afrykańskiego drzewa.

W zakres prac wejdzie przebudowa istniejącej kładki dla pieszych o długości 14 m i szerokości 2 m oraz dojść dla pieszych, które zostaną wykonane z kostki betonowej. Natomiast konstrukcja kładki będzie stalowa z drewnianym pomostem i z drewnianymi balustradami o wysokości 1,2 m. Drewniane elementy zostaną wykonane z bardzo trwałego drewna, które nie sposób zdewastować. Do jego pocięcia na odpowiednie kawałki potrzeby jest specjalistyczny sprzęt. Nie wymaga ono malowania czy konserwacji. Konstrukcje z tego drewna można zobaczyć np. w Szklarskiej Porębie – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Wykonaniem tego zadania za kwotę niemal 212 tys. zł brutto zajmie się prywatna firma Stanisława Szewczyka z Podgórzyna, która wygrała przetarg.
Łącznik, który dotychczas tamował wodę przy większych opadach wody, między ulicami Witosa i Wrocławską przez rzekę Radomierka przebuduje natomiast Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Jeleniej Górze, która wykona zadanie za cenę niewiele ponad 560 tys. zł.

- W zakres robót budowlanych tej inwestycji wchodzą: zaprojektowanie i przebudowa dojazdu od ulicy Wrocławskiej do ul. W. Witosa oraz przebudowa istniejącego mostu ramowego z pomostem w kształcie łuku. Obecnie trwają prace projektowe, a termin zakończenia prac został wyznaczony 31 października br. - mówi Jerzy Bigus.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group