Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8436
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Młodzi strażacy gościli w Ratuszu

Wtorek, 1 września 2015, 8:24
Aktualizacja: Środa, 2 września 2015, 8:05
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Młodzi strażacy gościli w Ratuszu
Fot. Przemek Kaczałko
Służba, która cieszy się ogromnym szacunkiem obywateli to nie tylko codzienne akcje strażaków państwowych czy ochotniczych, to również szkolenie młodzieży, która w przyszłości zasili szeregi jednostek pożarniczych. Wczoraj (31.08) członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z ul. Wiejskiej w Jeleniej Górze spotkali się w Ratuszu z przedstawicielami władz miasta.

Kilkanaście młodych osób tworzy Młodzieżową Drużynę Pożarniczą przy ul. Wiejskiej. W wieku ponadgimnazjalnym są oni najczęściej uczniami klasy - profil technik mechanik o specjalności strażackiej, w jeleniogórskim „Mechaniku”. Młodsi również spełniają swoje młodzieńcze marzenia o pomaganiu ludziom.

- Zainteresowanie jest olbrzymie, to jest pierwszy krok, żeby zostać strażakiem – mówi opiekun MDP z ul. Wiejskiej Robert Rząsa. Młodzież bierze udział w zawodach strażackich, pomaga w remizie w porządkach i konserwacji sprzętu.

W drużynie jest również miejsce dla dziewczyn. Jedną z dwóch w grupie z OSP Raszyce jest 13-letnia Natalia Liebersbach, która trenuje także piłkę ręczną w klubie KPR Jelenia Góra. - Chcę pomagać ludziom – wyjaśnia powody swojego zaangażowania w MDP.

- Chciałbym im przede wszystkim podziękować – powiedział wiceprezydent Jerzy Łużniak deklarując, że są miastu potrzebni. - Dziękujemy za tę społeczną postawę – dodał zastępca prezydenta. Młodzież otrzymała też upominki, które przydadzą się w remizie. To kompletne stroje z logiem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Wśród zaproszonych gości był również Naczelnik OSP Andrzej Najman, któremu władze miasta podziękowały za 55-letnią służbę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
45
Tak
40%
Nie
58%
Nie wiem
2%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group