Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6903
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Młodzi aktorzy z Karpacza w Małym Księciu

Sobota, 13 sierpnia 2016, 12:08
Aktualizacja: Niedziela, 14 sierpnia 2016, 8:33
Autor: Robert Czepielewski
Karpacz: Młodzi aktorzy z Karpacza w Małym Księciu
Fot. Robert Czepielewski
Rozpoczęte 9 sierpnia European Voice and Music Academy i letnie warsztaty teatralne, które odbywają się w ramach EVMA, przyniosły już pierwsze efekty w postaci wydarzenia teatralnego „Mały Książę”. Przedstawienie odbyło się wczoraj (12.08) w Gimnazjum im. Ratowników Górskich w Karpaczu. To był wspaniały spektakl!

Widzowie mogli podziwiać aktorów z Teatru Dell Arte, Andrzeja Skibę i Dariusza Różańskiego oraz znakomitą grę młodych mieszkańców Karpacza: Małgorzatę Żmudę, Laurę Gadomską oraz Błażeja Dobieckiego.

Młodzi aktorzy po zakończonym przedstawieniu dostali burzliwe brawa. O ich umiejętnościach niech stanowi fakt, że mieli tylko trzy dni na przygotowanie się do ról. Małgorzata Żmuda, która wcieliła się w postać Róży nie kryła wzruszenia po spektaklu. W letnich warsztatach teatralnych uczestniczy po raz trzeci i dopiero w tym roku dostała szansę zagrania jednej z głównych ról i zrobiła to brawurowo.

W postać pijaka w „Małym Księciu” wcieliła się Laura Gadomska. - Nie chciałam przedstawiać postaci pijaka takiego, jakiego możemy spotkać na ulicy. Bardziej chodziło mi o pokazanie jego cierpienia, samotności i zapętlenia się w jego chorobie – mówi. – To, co dzisiaj się wydarzyło było wielkim przeżyciem. Na pewno będę chciała w warsztatach brać udział co roku. To były wspaniałe trzy dni. Przyszłam na casting i dowiedziałam się, że będę miała swoją rolę. Wszystko odbywało się w wielkich emocjach i nawet dzisiaj, tuż przed występem, składaliśmy dodatkowe sceny – opowiada.

Małego Księcia zagrał Błażej Dobiecki, który wyrasta na prawdziwego aktora, choć na razie nie wie, czy chce zostać aktorem, ale wie na pewno, że gra aktorska i teatr będzie mu towarzyszyły w życiu. Zapytaliśmy Błażeja jak on podszedł do granej przez siebie postaci? - Mówiąc szczerze nie wczuwałem się jako tako w postać Małego Księcia, starałem się po prostu pokazać uczucia, które towarzyszą u większości chłopców.

Pełen dumy z gry młodych aktorów jest Andrzej Skiba, aktor teatru Dell Arte. - Ci młodzi ludzie są wyjątkowi i fantastyczni. Ta praca w Karpaczu to jest wyjątkowe działanie z młodzieżą. Przyjeżdżamy tu po to, żeby w tę zdolną młodzież z Karpacza wlać emocjonalność artystyczną, która jest w nas. Jesteśmy absolutnie zafascynowani ich kreacjami aktorskimi - podkreśla.

Przyjazd Andrzeja Skiby do Karpacza to też podróż sentymentalna w okolice Jeleniej Góry, gdyż swoją karierę aktorską rozpoczynał na deskach jeleniogórskiego Teatru Norwida. - W Teatrze Norwida stawiałem swoje pierwsze kroki, a zatrudniała mnie legenda polskiego teatru pani Alina Obidniak. Przy okazji chciałem też pozdrowić Tadeusza Wnuka, z którym miałem przyjemność pracować.

Nie można nie wspomnieć o twórcy European Voice and Music Academy oraz European Voice & Music Festival Januszu Niziołku, który po raz dziewiąty organizuje tę wspaniałą imprezę w Karpaczu.
- Kiedyś wymyśliłem sobie letni teatr słowno-muzyczny. Chodziło mi o to, żeby połączyć słowo z muzyką, bo muzyka jest w słowie, a słowo należy do muzyki i byłem przekonany, że coś z tego wyniknie. W zeszłym roku ta działalność zmaterializowała się i młodzież przedstawiła swój własny spektakl. To co dzisiaj zobaczyliśmy to premiera polegająca na integracji młodych talentów z doświadczonymi aktorami i to wyszło znakomicie – mówi Janusz Nizioł.

W przedstawieniu udział wzięli: Aneta Skiba – scenariusz i reżyseria, Andrzej Skiba, Dariusz Różański,
Laura Gadomska, Małgorzata Żmuda i Bartłomiej Dobiecki.

Z programem festiwalu można zapoznać się pod adresem: http://www.karpacz.pl/european-voice-music-festival-po-raz-10-ty-w-karpaczu

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group