Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 13518
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Mistrzowie pokonywania barier

Wtorek, 25 września 2018, 7:44
Aktualizacja: Środa, 26 września 2018, 10:14
Autor: Org/AG. Dudek
Region: Mistrzowie pokonywania barier
Fot. Użyczone/Organizatorzy
Pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej Junior w Miłkowie odwiedziła sportowa duma Kotliny Jeleniogórskiej – paraolimpijka Lucyna Kornobys. W czwartkowy (20.09.br.) słoneczny dzień rozegrany został m.in. mecz w siatkówkę “Gigusie kontra Mistrzowie”. Wielkie sportowe emocje były nie tylko na boisku, ale i na trybunie.

Wśród niemal 100 podopiecznych ośrodka, wielu trenuje w Klubie Olimpiad Specjalnych Liczyrzepa, który od lat działa w DPS Junior Miłków. Wielu pensjonariuszy jest utytułowanymi sportowcami w różnych dyscyplinach. Spotkanie z paraolimpijką Lucyną Kornobys było więc okazją do wymiany doświadczeń i zaprezentowania swoich trofeów.

Zainteresowanie uczestników imprezy wzbudziły medale Lucyny Kornobys, szczególnie złoty i brązowy, które zdobyła w tym roku podczas Mistrzostw Europy w Berlinie w rzucie kulą i oszczepem oraz w rzucie dyskiem, oszczepem i kulą w 2018 w Barcelonie w czasie Word Games. Nie zabrakło także trofeum potwierdzającego zdobycie rekordu świata w tych dziedzinach: srebrny medal w pchnięciu kulą z Paraolimpiady w Rio De Janeiro oraz srebrny i brązowy medal z Mistrzostw Świata w 2015r w rzucie oszczepem i kuli. Natomiast zachwyt nie tylko Lucyny Kornobys wzbudziła szczególnie medalowa kolekcja Ryszarda Mitki.

- To był fantastycznie spędzony czas i już umówiliśmy się na kolejny rewanżowy mecz – relacjonuje dyrektor Leonard Jaskółowski. - Mamy nadzieję, że będziemy mogli pochwalić się ośrodkiem w nowej “szacie”, bo właśnie trwa generalny remont – dodaje.

Również Lucyna Kornobys ma nadzieję na częstsze spotkania w ośrodku.

- Dla mnie to też były niezapomniane chwile i jestem przekonana, że będziemy się widzieć częściej, jak tylko pozwoli mi na to czas – mówiła paraolimpijka. - Tym bardziej, że jak się okazało ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu, wielu pracowników DPS Junior, którzy ciągle podnoszą swoje kompetencje zawodowe, pisali np. prace licencjackie na temat mojej osoby i mojej drogi jako sportowca z niepełnosprawnością – dodała Lucyna Kornobys.

Twoja reakcja na artykuł?

21
95%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
5%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
532
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group