Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 5754
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Mieszkania na sprzedaż. Nie bez komplikacji

Poniedziałek, 28 lutego 2011, 8:16
Aktualizacja: 10:07
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Mieszkania na sprzedaż. Nie bez komplikacji
Fot. TEJO
W końcu lutego ponad 300 mieszkań w Jeleniej Górze jest w trakcie sprzedaży najemcom.

Określenie „w trakcie sprzedaży” należy rozumieć w ten sposób, że w przypadku jednych przyjęto wnioski o zakup, złożone przez lokatorów, w innych – są przygotowane do wyceny, w kolejnych – jest już po wycenie, w jeszcze innych oczekiwane jest wyznaczenie terminu u notariusza – czytamy w komunikacie z Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Oznacza to – powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry – że spośród mieszkań jeszcze niesprzedanych lokatorzy tych kilkuset zdecydowali się na ich kupno, a odpowiednie wydziały urzędu przygotowują niezbędne ku temu dokumenty.

Nie wszystkie sprzedaże są proste, bo niekiedy trzeba zweryfikować pomiary geodezyjne, uzgodnić szczegółowe aspekty w indywidualnych przypadkach, niemniej przyspieszamy procedury sprzedaży, by każdy, kto się decyduje na kupno miał tę możliwość w miarę szybko.

– Gospodarka lokalowa jest ustawowych obowiązkiem miasta – dodał M. Zawiła – ale nie chcemy zarządzać mieszkaniami komunalnymi. Jestem zdania, że winniśmy tworzyć warunki do powstawania pełnym wspólnot lokatorskich, a tym samym zyskamy większe możliwości skupienia się na sprawach szczególnie trudnych – w tym lokalach socjalnych dla osób, które nie są w stanie ani kupić, ani nawet opłacać wysokich (dla nich – za wysokich) czynszów w mieszkaniach komunalnych z pełnymi wygodami, czy mieszkaniach spółdzielczych, developerskich, i in.

Prezydent miasta ma nadzieję, że sprzedaż tych trzystu mieszkań, jeśli w jakimś przypadku nie nastąpią prawne komplikacje, zostanie dokonana w najbliższych tygodniach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group