Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 4181
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mieszkańcy Osiedla Pomorskiego doczekają się sygnalizacji świetlnej

Środa, 12 września 2012, 7:48
Aktualizacja: 7:50
Autor: tau
Jelenia Góra: Mieszkańcy Osiedla Pomorskiego doczekają się sygnalizacji świetlnej
Fot. Jelonka.com
– Do 21. września będzie rozstrzygnięty przetarg na nową sygnalizację świetlną, która stanie na skrzyżowaniu ulicy Spółdzielczej i Gdańskiej w Jeleniej Górze – zapewnia Jerzy Bigus, zastępca dyrektora jeleniogórskiego Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Po zeszłorocznych protestach mieszkańców Osiedla Pomorskiego, w końcu doczekają się oni bezpiecznego przejścia przez bardzo uczęszczaną ulicę Spółdzielczą.

- W godzinach szczytu, aby przejść na drugą stronę ulicy, trzeba czekać nawet kilkadziesiąt minut - skarżyli się mieszkańcy. Fotoradar, który został tam zamontowany nie poprawił bezpieczeństwa, tylko tworzyły się większe korki. Mieszkańcy w obawie o swoje bezpieczeństwo (9 września 2011 r.) wyszli na ulicę. W akcji protestacyjnej wtedy udział wzięło około pięćdziesięciu mieszkańców. Urząd miasta zapewniał wówczas, że przygotowana zostanie dokumentacja, a sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych stanie w roku 2012.

Nowoczesna sygnalizacja będzie wyposażona w tzw. system "inteligentnych świateł", oraz w system detekcji ruchu, co pozwoli na usprawnienie ruchu na tym skrzyżowaniu. Powstanie także nowe oznakowanie pionowe i poziome. Inwestycja będzie kosztowała około 200 tys.zł

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group