Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 9439
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Międzynarodowe warsztaty seniorów

Piątek, 17 maja 2019, 6:04
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 maja 2019, 10:45
Autor: WAC
Jelenia Góra: Międzynarodowe warsztaty seniorów
Fot. WAC
Dzięki środkom z unijnego programu Erasmus + grupy seniorów z Polski, Włoch i Hiszpanii biorą udział w odbywających się w Jeleniej Górze wspólnych warsztatach edukacyjnych poświęconych tańcu.

Organizatorem wydarzenia pod nazwą „Wspólne Korzenie Kulturowe” jest Fundacja Aktywni XXI, która od dziesięciu lat realizuje międzynarodowe projekty. Tym razem wspólne działanie jest elementem współpracy między jeleniogórską Akademią Trzeciego Wieku, Libera Universita per la Terza Eta w Milazzo z Włoch i Univercidad de Castilla – La Mancha w Cuenca z Hiszpanii.

Celem projektu jest wypracowanie poczucia jedności i wzajemnego zrozumienia pomiędzy ludźmi poprzez odwołanie się do wspólnych korzeni historyczno–kulturowych krajów Unii Europejskiej. Seniorzy zajmują się trzema blokami tematycznymi: teatrem, muzyka i historią.

W Polsce warsztaty poświęcone są muzyce, na Sycylii nasi uczestnicy będą się zajmować teatrem, a w przyszłym roku w Hiszpanii tematem zajęć będzie nasza wspólna historia – mówi koordynatorka projektu Barbara Janic. - Celem programu Erasmus + jest szerzenie nauki przez całe życie, dlatego wraz z seniorami pracujemy dla wspólnego rozwoju, dla poznawania nowych informacji i ludzi. To sprzyja też nauce języka. Przy opracowywaniu wyników naszych prac wykorzystujemy komputery. To jest grupa senioralna i nikt tu nie oczekuje nie wiadomo jakich rezultatów, chodzi bardziej o to żeby uczestnicy umieli współpracować ze sobą, poznawali się, przełamywali pewne bariery i przekonywali się, że wszędzie w Europie są tacy sami ludzie, z którymi można koegzystować. Nasi goście z zagranicy mieszkają w Cieplicach i mieli okazję poznać tą dzielnicę miasta. W programie ich pobytu było też zwiedzanie Jeleniej Góry i Doliny Parków i Ogrodów.

Mimo bogatego programu związanego z realizacją edukacyjnych celów projektu, uczestnicy mają nieco czasu, aby lepiej się poznać.

W trakcie zajęć rozmawiamy, uczymy się języka i nawiązujemy przyjaźnie - mówi uczestniczka projektu Elżbieta Bielecka. - Mamy trochę czasu, aby poznać swoje zwyczaje, swoje hobby. Mimo odległości dzielącej nasze kraje jest wspólny język, bo to też są seniorzy ciekawi świata. Dzięki udziałowi w projekcie również my będziemy mieli możliwość poznania innych krajów. Część naszej grupy pojedzie do Hiszpanii, a część do Włoch - dodaje.

Twoja reakcja na artykuł?

19
90%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
1
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1173
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group