Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 4863
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Międzynarodowe Święto Sportu w Jeżowie Sudeckim

Sobota, 20 sierpnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 lutego 2006, 10:55
Autor: Oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze kom. Edyta Bagrowska
Kotlina Jeleniogórska: Międzynarodowe Święto Sportu w Jeżowie Sudeckim
Fot. Oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze kom. Edyta Bagrowska
style='font-size:10.0pt;font-family:Tahoma'>W dniach 13, 14 i 15 sierpnia br w Jeżowie
Sudeckim na terenie boiska sportowego zorganizowano "Międzynarodowe Święto Sportu". Organizatorami tej imprezy byli: Ochotnicza Straż Pożarna z Jeżowa Sudeckiego, LZS „Lotnik”, Samorząd Sołectwa, Urząd Gminy i Radni Gminy Jeżów Sudecki.

W dniu 13 sierpnia przeprowadzono II Euroregionalne Zawody Sportowo-Pożarnicze. W zmaganiach drużyn czeskich i polskich zwyciężyła drużyna z OSP w Czernicy. W dniu 14 bm. odbyła się inauguracja sezonu piłkarskiego 2005/2006. Oprócz tego zorganizowano loterię fantową oraz przeprowadzono liczne konkurencje sportowo-sprawnościowe, gry, zabawy dla dzieci i dorosłych. Podobnie jak dzień wcześniej, na zakończenie zmagań sportowych odbyła się zabawa taneczna.

15 sierpnia br w imprezie tej wzięli udział policjanci z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze – st. post. Przemysław Wójcik, sierż. Marcin Zabiegło, asp. sztab. Wacław Lesik oraz sierż. szt. Danuta Razmysłowicz z Sekcji Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

W tym dniu w intencji święta sportu odprawiona została Msza Święta w kościele p. w. sw. Stanisława Biskupa. Po mszy złożono kwiaty pod Krzyżem i Pomnikiem Pamięci Narodowej.

Następnie o godzinie 13.00 rozpoczął się turniej piłki nożnej juniorów o puchar Wójta Gminy Jeżów Sudecki. O to trofeum walczyły drużyny z Dziwiszowa i Jeżowa Sudeckiego oraz ministranci z Czernicy. W imieniu Wójta puchar zwycięzcom wręczył asp. szt. Wacław Lesik.

Policjanci podczas imprezy prowadzili akcję znakowania rowerów w ramach realizowanego programu prewencyjnego „STOP - rower oznakowany” mającej na celu ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów na terenie Jeleniej Góry i całego powiatu jeleniogórskiego. W tym dniu z propozycji oznakowania swojego roweru skorzystało 14 osób.

Podczas znakowania rowerów policjanci przedstawili cele, metody i sposoby realizacji przedmiotowego programu. Podkreślili zalety jemu towarzyszące, dzięki którym Policja Jeleniogórska może pochwalić się odzyskiwaniem kradzionych rowerów i przekazywaniem ich właścicielom. Wskazywali na jego profesjonalizm, gdyż stworzona baza komputerowa pozwala na wieloaspektowe jej wykorzystanie, tj. na sprawdzenie roweru pod kątem utracenia oraz sprawdzenie danych jednośladu jak i jego właściciela.

Policjanci propagowali również wyposażenie jednośladu w urządzenia techniczne, które odgrywają nie zwykle ważną rolę w zabezpieczeniach przed kradzieżą: łańcuchy, pałąki, kable itp.

Ponadto funkcjonariusze zapoznali uczestników z założeniami innych programów prewencyjnych realizowanych przez Komendę Miejską Policji w Jeleniej Górze i podległe jej Komisariaty, tj. „Nie daj się uzależnieniom”, „Program poprawy Bezpieczeństwa na terenie powiatu jeleniogórskiego”, „Bezpieczne Wakacje”, „Dyskotekom Tak - Narkotykom Nie”.

Oprócz czynnego uczestnictwa, wspomagania organizatorów policjanci edukowali społeczność lokalną i turystów, propagowali oraz kolportowali materiały prewencyjne (liczne ulotki dotyczące bezpieczeństwa osobistego; zabezpieczenia techniczne), w tym książeczki prewencyjne: „Policja nie tylko dzieciom”, „Ja, rower i przepisy”, „ Narkotykowe dylematy” itd.

Działania Policji Jeleniogórskiej podczas „Międzynarodowego Święta Sportu„ należy uznać za udane o czym mogą świadczyć liczne podziękowania otrzymane od organizatorów
i uczestników, jak również za ciekawe i ważne o czym świadczy zaproszenie na kolejną imprezę plenerową „Dożynki „ w Czernicy na dzień 3 września br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group