Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 3924
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Miasto powalczy o budynek na mieszkania socjalne

Piątek, 25 lipca 2014, 7:43
Aktualizacja: 8:15
Autor: Angela
Jelenia Góra: Miasto powalczy o budynek na mieszkania socjalne
Fot. Angela
Na początku sierpnia br. odbędzie się konkurs na sprzedaż budynku przy ul. Wyczółkowskiego, który Miasto chce kupić od Uniwersytetu Ekonomicznego w Jeleniej Górze na budynek socjalny dla najuboższych. Termin ze względów proceduralnych przełożono o trzy miesiące. Jeśli Miastu uda się wygrać konkurs, do zasiedlenia będzie ponad 90 mieszkań. Pierwsi lokatorzy mogliby się wprowadzić jeszcze tego roku.

Chodzi o obecny akademik F Uniwersytetu Ekonomicznego w Jeleniej Górze przy ul. Wyczółkowskiego 63. Obiekt sąsiaduje z obecnym budynkiem socjalnym przy ul. Wyczółkowskiego 59.

- Na sprzedaż tego budynku odbyły się dwa przetargi i odbyły się negocjacje, ale okazało się, ze w pierwszym przetargu był błąd proceduralny i całą procedurę od pierwszego przetargu trzeba było powtórzyć, stąd to trzymiesięczne opóźnienie – wyjaśnia Mirosława Dzika, wiceprezydent Jeleniej Góry. – Na początku kwietnia odbędzie się konkurs i mamy nadzieję, że wygramy go. W budynku jest około 100 pokoi, które – po tym co zostało tam zrobione przez Uniwersytet - nie wymagają większego dostosowywania. Pokoje są w bardzo dobrym stanie. Potrzebne są tam tylko drobne prace odmalowania czy odświeżenia. Budynek ma nawet monitoring – dodała.

Do nowych mieszkań trafią ludzie z najtrudniejszą sytuacją życiową i finansową. Jak podkreśla wiceprezydent Mirosława Dzika, będą to mieszkania przejściowe – przyznawane tylko na pewien czas.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group