Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 6900
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Maturzyści jeszcze raz zmierzyli się z matematyką

Wtorek, 25 sierpnia 2015, 17:33
Aktualizacja: Środa, 26 sierpnia 2015, 8:21
Autor: Katarzyna Pruś
Jelenia Góra: Maturzyści  jeszcze raz zmierzyli się z matematyką
Fot. Jaromir Kurzeja
Dzisiaj (25.08) punktualnie o godzinie 9:00 rozpoczęły się poprawkowe matury z matematyki. Jeleniogórska młodzież przystąpiła do pisemnego egzaminu m.in. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego. Matematyka, jak co roku, okazała się „piętą Achillesową” zdających. W Jeleniej Górze do poprawkowego egzaminu nieszczęśliwie zakwalifikowało się aż 56 absolwentów.

W tym roku egzamin dojrzałości można było zdawać w starej lub nowej formule. Zdawalność w nowej formule była nieco wyższa, niż w starej. 80 proc. osób, które zdecydowały się na nową maturę z matematyki, nie musiało dziś pisać jej ponownie. Pozostający przy tradycyjnej formie zdali matematykę w 70 proc.

W I LO, które zostało centrum egzaminacyjnym dla egzaminu z matematyki, przygotowano 56 arkuszy z poziomu podstawowego. 9 osób pisało maturę w nowej formie. Dla tej grupy została też wydzielona oddzielna sala. Pozostała część młodzieży zajęła swoje miejsca w przestronnej auli. Do dyspozycji mogli mieć jedynie linijkę, kalkulator prosty, cyrkiel, tablice matematyczne oraz duże pokłady wiedzy. Egzamin trwał 170 minut.

- Wyniki będziemy znać 11 września. Głęboko wierzę, że wszyscy skończą tę poprawkową sesję z pozytywnym rezultatem. Myślę, że i tak możemy być dumni z naszej młodzieży, która dobrze wypadła na tle ogólnopolskim – mówi dyrektor Zespołu Szkół im. Stefana Żeromskiego Eulalia Kłodawska-Szwajcer.
Wychodzący maturzyści mieli różne odczucia. – W maju zabrakło mi dwóch punktów. Tym razem nie było zadania o prędkości za 5 punktów, dużo było geometrii i ciągów arytmetycznych. Przygotowywałam się niestety z czegoś innego – mówi absolwentka liceum. - Było trudniej niż w maju – potwierdza jej koleżanka. – Pierwsze zadania były nawet łatwe, później dużo było geometrii i zadań z procentami, ale nie było najgorzej – dodaje z uśmiechem Monika.

Sesja poprawkowa rozpoczęła się 24 sierpnia i potrwa do 28 sierpnia. Na część pisemną przeznaczono jeden dzień, właśnie 25 sierpnia. W pozostałe dni będą odbywać się egzaminy ustne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
2147
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
11%
Lewice
8%
PiS
25%
PO
34%
Trzecią drogę
8%
Innych
7%
 
Głos ulicy
Czy popieramy protesty rolników?
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Pierwsze zdjęcie zrobiłem poczciwą Smieną
 
112
Wypiła pół whisky i wsiadła za kółko
 
Turystyka
Kluski karkonoskie za 43 zł
 
Aktualności
Nowy dyrektor Książnicy Karkonoskiej
 
Aktualności
Policjantka Ania na szklanym ekranie
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group