Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6570
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Masz sprawę w urzędzie? Załatwisz na Ptasiej

Czwartek, 3 listopada 2011, 8:16
Aktualizacja: 8:16
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Masz sprawę w urzędzie? Załatwisz na Ptasiej
Fot. Angela
W budynku urzędu miejskiego przy ul. Ptasiej pracuje już wydział obsługi interesantów. Mieszkańcy w jednym miejscu i bez kolejek załatwią wszystkie sprawy związane z geodezją, ewidencją działalności gospodarczej, meldunkami czy dowodem osobistym.

O tym, jak bardzo potrzebne było skoncentrowanie w jednym miejscu kilku wydziałów, pokazał miniony poniedziałek, kiedy skorzystało z niego niemal 300 mieszkańców. Nad funkcjonowaniem nowego wydziału czuwa naczelnik, Agata Żmijewska, była sekretarz miasta.

– Zmienił się sposób obsługi mieszkańców. Na korytarzu funkcjonuje elektroniczny system kolejkowy, który umożliwia zapisywanie się do konkretnych stanowisk ze sprawami wybranymi na dotykowym monitorze. Dla rodziców z małymi dziećmi mamy też kącik dla najmłodszych. Chcemy obsługiwać naszych mieszkańców tak, jak sami chcielibyśmy być obsługiwani – mówi Agata Żmijewska. Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry zapowiada, że to nie koniec udogodnień. W przyszłości mieszkańcy będą mogli umawiać się przez Internet na konkretną godzinę.

Opinie mieszkańców są różne: od entuzjazmu po rozczarowanie.
- Zgłosiłam się ze sprawą przekształcenia gruntów i jestem bardzo zadowolona zarówno z obsługi, jak i sprawności działania urzędników. Wcześniej były kolejki, trzeba było biegać z budynku do budynku i z jednej ulicy na drugą. Teraz jest super – mówi Wanda Krusicka z Jeleniej Góry.

Przeniesienie wydziałów negatywnie oceniła natomiast pani Grażyna, która wcześniej odbierała mapkę geodezyjną w jeden dzień, natomiast teraz musi po dokument przyjechać dnia następnego. – Miało być ułatwienie dla mieszkańców, a okazuje się, że teraz muszę złożyć dokument w jednym dniu, a odebrać mapkę w dniu kolejnym. Dla mnie jest to spore utrudnienie, muszę brać w pracy bezpłatny urlop i marnować cały dzień – mówi pani Grażyna.

Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry tłumaczy jednak, że wcześniej wydział geodezji mieścił się na drugim piętrze, przez osoby starsze i niepełnosprawne, nie miały do niego dostępu. Teraz wnioski przyjmowane są w wydziale obsługi interesantów, jest to wygodniejsze, ale załatwienie tej sprawy wymaga nieco dłuższego czasu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group