Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 6377
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marzenie Oliwera… uszyto na miarę

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 30 września 2014, 8:15
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 października 2014, 3:51
Autor: Angela
Fot. Angela
Specjalistyczny rower dostosowany do potrzeb osoby niepełnosprawnej był małym – wielkim marzeniem chłopca, który od dzieciństwa przykuty jest do inwalidzkiego wózka. Wczoraj (29.09) Wojciech Chadży i Rotary Club Jelenia Góra spełnili to marzenie Oliwera Grotkowskiego przekazując mu specjalistyczny sprzęt. – Teraz będę mógł jeździć z kolegami, zwiedzać okolicę, normalnie żyć – mówił Oliwer.

Oliwer Grotkowski urodził się przepukliną oponowo - rdzeniową. Od dziecka jeździ na wózku inwalidzkim i zbyt wielkich nadziei na to, że kiedyś stanie na własnych nogach lekarze mu nie dają. Dlatego chłopiec przestał już marzyć o chodzeniu, ale nie przestał marzyć o normalnym, aktywnym życiu.

- Oliwer nie mógł zbyt daleko odjeżdżać od domu na wózku inwalidzkim, bo ulice wyłożone brukiem to spore wyzwanie i często bariera nie do przejścia, ale teraz kiedy ma ten specjalistyczny rower, będzie mógł w końcu swobodnie, samodzielnie się poruszać - mówiła Beata Napiórkowska, babcia Oliwera. – Wnuczek marzył o nim. Marzył, że będzie jeździł z kolegami po mieście, ale i po górach. Nas na taki sprzęt nie byłoby stać, dlatego jesteśmy ogromnie wdzięczni za ten dar – dodała pani Beata.

A wszystko zaczęło się od 21 marca br. w dzień wagarowicza, kiedy Wojciech Chadży, obecny radny Rady Miejskiej w Jeleniej Górze uległ wypadkowi samochodowemu. – Wtedy przeszło mi przez myśl, że życie jest takie krótkie i ulotne, że warto w nim zrobić coś dla innych – opowiada. – W związku z tym, że od wielu lat jestem związany z tą szkołą i wiedziałem, że jest w niej chłopiec niezwykle aktywny i towarzyski, który ma pewne marzenie, postanowiłem go spełnić. Przekazałem pewną kwotę na ten sprzęt, ale okazało się, że rower kosztuje o wiele więcej, dlatego poprosiłem o pomoc swoich kolegów z Rotary Clubu w Jeleniej Górze o wsparcie finansowe tego przedsięwzięcia. Ochoczo się do tego włączyli - dodaje W. Chadży.

- Nie zrobiliśmy nic wielkiego – mówił podczas przekazania sprzętu Wiktor Marconi, obecny prezydent Rotary Clubu Jelenia Góra. – Dofinansowaliśmy marzenie Oliwera. Rower to tylko medium, ale przede wszystkim chodziło o to, by dać temu młodemu, wspaniałemu człowiekowi szansę wygodniejszego poruszania się, aktywnego uczestniczenia w życiu. Rotary Club Jelenia Góra pomaga bowiem od lat, bo naszym mottem jest pomagać ponad potrzeby własne. Jako Rotary Club Jelenia Góra od 12 lat dofinansowujemy akcję „Ratujmy dzieciom wzrok”, wykonaliśmy setki grantów, zakupiliśmy monitory dla szpitala, inkubatory i wiele innych. Ta akcja będzie trwać. Nasze motto nie zmieni się przez kolejne setki lat, przez które nadal będziemy pomagać innym… ponad potrzeby własne – dodał W. Marconi.

Od pomysłu i zebrania pieniędzy do zakupu roweru minęło kilka miesięcy. - Okazało się bowiem, że takie rowery robi tylko jeden producent w Polsce, a dodatkowo jest on „szyty na miarę” każdego użytkownika, stąd była potrzeba, by Oliwer pojawił się osobiście do „przymiarki” – wyjaśniał Wojciech Chadży. – W całą sprawę i pomoc w ściągnięciu producenta do Wrocławia, a następnie dowiezienie Oliwera na to spotkanie bardzo zaangażowała się Lucyna Kornobys z Urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze, której serdecznie dziękuję – dodaje W. Chadży.

Specjalistyczny rower został wczoraj (29.09) przekazany podczas uroczystego apelu patriotycznego, poświęconemu wydarzeniom wrześniowym. Oliwerowi, poza rodziną, towarzyszyli koledzy, w tym m.in. Staś Hańć i Mateusz Ścieżka, którzy zapewniali, że będą Oliwera wspierać i pomagać mu poruszać się nowym sprzętem po zakamarkach szkoły.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~@ 30-09-2014 8:37
Gratulacje dla chłopca , że chce być aktywnym Wszystkiego dobrego...
~ 30-09-2014 8:39
no prosze gdyby wiecej nieszczesc spotykalo radnych i poslow typu wypadek , utrata pracy , zabor majatku przez zlodziejskie przepisy ,to moze otworzylyby im sie oczy, ze spoleczenstwo okradzione przez takich wlasnie decydentow nie ma szansy na normalnosc, moze wtedy przepisy , ustawy bylyby jasne przejrzyste i frontem do obywatela
~ 30-09-2014 9:36
Gratuluje i zycze ci wiele szczescia, Drogi Oliwierze!
~KRECIK 30-09-2014 9:52
Panie chadzy a czemu dopiero po wakacjach chłopiec dostal rower, co bliżej do wyborów co?
~Onik 30-09-2014 11:51
do Krecik : najważniejsze że dostał,zazdrosny jesteś to wystartuj w wyborach a nie hajterzysz . Brawa dla P.Chadży
~ 30-09-2014 14:26
do Onk - lec i zrob mu laske skoro tak go kochasz i podziwiasz- my Polacy jak powiedzial Sikorski jestesmy w tym dobrzy i skoro robimy laske Obamie to dlaczego nie Chadzemu - przeciez to swój i nie gorszy jest od Obamy?
~ 30-09-2014 14:28
W Polsce gdybys byl nawet aniolem, to znajdzie sie zawsze ktos, komu bedzie przeszkadzal szelest twoich skrzydel.
~aleee JAJA 30-09-2014 16:26
ale jaja .... wiosną Pan startował w wyborach do europarlamentu, więc pokazówka w ZSE i Gimnazjum 3 się odbyła. W świetle kamer przekazano ogromny czek. Teraz znów wybory i trzeba zaistnieć w mediach, więc apelik patriotyczny ktoś musiał zrobić i znów :kamery, telewizja, flesze.ZENADA. Dlaczego dyrektorzy na coś takiego pozwalają?????????? Nie mogliście w szkole urządzić happeningu? a nie apel patriotyczny, aby pan radny miał OKAZJĘ wręczyć swój "DAR SERCA"? Kiedyś to było super gimnazjum. Szkoda, że teraz to arena kampani wyborczej. Pozdrowienia dla pana Przeorskiego. Widać ze zdjęć, że on w tym cyrku nie brał udziału!
~Wojtek Chadży 30-09-2014 18:57
Nie oczekuję od nikogo poklasku , ani nawet wdzięczności. Cieszę się radością Oliwera . I tylko tyle .
~Wojtek Chadży 30-09-2014 20:22
Nie oczekuję od nikogo poklasku , ani nawet wdzięczności. Cieszę się radością Oliwera . I tylko tyle .
~Ala 30-09-2014 22:23
Oliwer, życzę Ci wspaniałych wycieczek, dobrego towarzystwa do jazdy i radości z przejechanych kilometrów! Pozdrawiam, Twoja koleżanka z podstawówki.
~krzyś 30-09-2014 23:03
Brawa dla Pana P. za ludzkie serce! Co dalej? Może... makaron dla bezdomnych z firmowym ketchupem z tajnej wytwórni w piechowickim blaszaku?
~taka prawda 1-10-2014 17:49
Prosiaczek nawet jakby cały swój obrzydliwy blaszak w Piechowicach wypełnił makaronem dla mieszkańców, to i tak nie wynagrodzi mieszkańcom szkód, jakie poczynił zniekształcając krajobraz tym architektonicznym gargamelem.
~gajowy 19-11-2014 23:11
Wojtaszek zawsze miales WIELKIE SERCE. Kiedys mi BARDZO pomogles.POWIEDZIALEM CI wtedy ze jagbym mogl i bys kiedykolwiek potrzebowal nerke dalbym ja WOJTKU bez wachania i to PODTRZYMUJE.TE osoby ktore CIE nie znaja nie powinny sie wypowiadac na twoj temat.Pozdrawiam GAJOWY

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group