Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7511
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Marcowe “ZaBABAny” pod Szrenicą

Czwartek, 5 marca 2015, 8:27
Aktualizacja: 8:30
Autor: Manu
Szklarska Poręba: Marcowe “ZaBABAny” pod Szrenicą
Fot. MOKSiAL
W nadchodzącą niedzielę (8.03) w Szklarskiej Porębie rusza marcowy cykl wydarzeń pod hasłem “ZaBABAny”. Imprezę, nie tylko dla pań, rozpoczyna spotkanie z filmem i muzyką. Organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie.

Szczegóły programu:

8 marca (w niedzielę) w sali kinowej Hotelu Bossa Nova w Szklarskiej Porębie (przy ul. Kilińskiego 14). Wstęp wolny.

- godz. 17.00 - KOBIECE KINO - “Frida”. Oparta na faktach historia życia meksykańskiej malarki Fridy Kahlo z jej mentorem i mężem Diego Riverą. Fascynacja Fridą Kahlo rosła w miarę jak odkrywano jej złożoną osobowość. Jej walka, cierpienie, wiara, miłość, burzliwy związek z Riverą, rewolucyjne poglądy i niezwykły styl malarstwa, stworzyły podstawę prawdziwej legendy. Swoją bohaterką ogłosił ją amerykański ruch feministyczny. Nawet świat mody nie oparł się tej fasynacji lansując modę na “piękną, aztecką dziewczynę”. Dziś twórczość Fridy Kahlo, uważana jest w Meksyku za skarb narodowy, wyraża zarówno dumę z kultury etnicznej, jak i z osiągnięć sztuki tego kraju.

- godz. 19:00 Koncert zespołu Paraluzja, czyli Aga Radziejewska i Bartek Drak. To dwa różne doświadczenia muzyczne, które doskonale uzupełniają się tworząc nieprzeciętne kompozycje. Dzięki otwartości na wszelką stylistykę i zamiłowanie do improwizacji muzyka Paraluzji jest świeża i niepowtarzalna. Próba uszeregowania muzyki Paraluzji do konkretnego stylu jest niemożliwa, chociaż bazuje na tych ogólnie znanych. Żywiołowość i ekspresja duetu jest podstawą ich twórczości, i zostały docenione nie tylko przez publiczność koncertową na terenie całego kraju, ale również na licznych festiwalach.

- poczęstunek w wiosennym klimacie

13 marca (w piątek) w godz. od 17.00 do 19.00 w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie (przy ul. Słowackiego 13). Wstęp wolny.

- Wiosenne porządki: “Swap Party” - wymienianie: ubrań, książek, torebek... Odświeżamy garderobę, jeśli masz szafę pełną ubrań, których nie nosisz są za małe, za duże, nieprzymierzone przed zakupem, albo nietrafnie sprezentowane, które wciąż są w świetnym stanie to ich nie wyrzucaj. “Swap Party” to świetna okazja do spotkania i wymiany ciuchami, torebkami, biżuterią, książkami, muzyką lub innymi dodatkami. Można do woli przymierzać, przebierać się i przy kawie porozmawiać o modzie.

- Warsztaty wizażu - dzienny make -up, nauka automasażu - prowadzenie: Studio Strefa Urody.

23 marca (w poniedziałek) o godz. 19.00 w Interferie Sport Hotel Bornit w Szklarskiej Porębie (przy ul. Mickiewicza 21) wystawiony zostanie gościnny spektakl “Mąż mojej żony” autorstwa Miro Gavrana w reżyserii Henryka Adamka w wykonaniu aktorów Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze – obsada: Jacek Grondowy, Piotr Konieczyński. Wstęp 20 zł.

To dość nieoczekiwane wydarzenie, gdy mężczyzna spotyka… męża swojej żony. Bohaterowie po wybuchu pierwszych gwałtownych emocji powoli nawiązują nić porozumienia, by w końcu stać się powiernikami swoich rozterek. A dotyczą one nikogo innego, jak ich wspólnej żony. Miro Gavran, jeden z najwybitniejszych chorwackich dramatopisarzy, nie szczędzi dowcipu i błyskotliwego dialogu pełnego nagłych zwrotów akcji i zabawnych point. Dwóch mężczyzn na skraju żałości, gniewu i euforii. Mieszanka wybuchowa. Premiera na Scenie Studyjnej Teatru im. Norwida w Jeleniej Górze 31 grudnia 2014 r. Spektakl powstał w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich.

Organizator: Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie. Dodatkowe informacje, rezerwacja miejsc i sprzedaż biletów – tel.: 75-71-73-614; e-mail: mok@mok.szklarskaporeba.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group