Wtorek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 11090
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Marcowa korekta rozkładu KD

Środa, 9 marca 2022, 8:20
Autor: WAC
Region: Marcowa korekta rozkładu KD
Fot. KD
Od niedzieli, 13 marca, obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy Kolei Dolnośląskich. Jedną z ważniejszych zmian będzie powrót popularnych, sezonowych połączeń turystycznych do czeskiego Skalnego Miasta i do Trutnova.

Wiosenna korekta rozkładu jazdy, wiąże się przede wszystkim ze zmianami, które wynikają z zaplanowanych na najbliższy kwartał prac remontowych na wybranych odcinkach. W ramach nowego rozkładu zaktualizowane zostaną czasy odjazdów pociągów z wybranych stacji, a podróżni będą mogli skorzystać z reaktywowanych połączeń sezonowych.

Największą zmiana to powrót sezonowych połączeń turystycznych, które z pewnością ucieszą naszych pasażerów – podkreśla Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich. - Pociągi do czeskiego Trutnova i do Skalnego Miasta od samego początku cieszą się dużym zainteresowaniem wśród Dolnoślązaków, którzy doceniają możliwość wygodnego i bezpośredniego dojazdu do ciekawych atrakcji. Od połowy kwietnia pociągami KD znów będzie można dojechać do Skalnego Miasta bezpośrednio ze stolicy Dolnego Śląska. Pociągi kursujące w weekendy będą odjeżdżać ze stacji Wrocław Główny i Adrspach dwa razy dziennie – w godzinach porannych i popołudniowych.

Pasażerowie podróżujący w stronę Jelcza-Laskowic oraz Dobrzykowic Wrocławskich od marca będą mogli skorzystać z nowych połączeń Kolei Dolnośląskich. W stronę Jelcza-Laskowice (przez Siechnice) pasażerowie zyskają dwa nowe połączenia (Wrocław Gł. odjazd 15:20, Jelcz-Laskowice odjazd 5:31), natomiast w przypadku pociągów przejeżdżających przez Dobrzykowice Wrocławskie podróżni będą mieć do dyspozycji dwa nowe poranne pociągi. Nowe połączenia zostały wprowadzone ze względu na czasowe utrudnienia w podróżowaniu przez Siechnice spowodowane zaplanowanymi przez zarządcę infrastruktury – PKP PLK remontami mostów i wiaduktów. Z tego powodu na odcinku z Siechnic do Jelcza-Laskowic i Zakrzowa Kotowic zostanie wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza.

To niejedyne miejsce, gdzie Koleje Dolnośląskie ze względu na prowadzone prace remontowe uruchomią komunikację autobusową. Czasowe zmiany w rozkładach jazdy obejmą również odcinki z Jawora do Strzegomia, gdzie autobusy będą kursować od 12 kwietnia do 25 maja, oraz w relacji Legnica – Jawor, na którą wyjadą od 26 maja do 9 czerwca.

Jest to pierwsza z czterech korekt rozkładu jazdy zaplanowanych na 2022 rok. Zmiany wprowadzone w marcu będą obowiązywać do 11 czerwca br. Szczegółowe informacje obejmujące wszystkie zmiany w rozkładzie jazdy znajdują się na stronie internetowej przewoźnika.

Twoja reakcja na artykuł?

4
44%
Cieszy
1
11%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na którą partię zamierzasz zagłosować?

Oddanych
głosów
252
1 Bezpartyjni Samorządowcy
6%
2 Trzecia Droga 2050
4%
3 Nowa Lewica
10%
4 Prawo i Sprawiedliwość
22%
5 Konfederacja
10%
6 Koalicja Obywatelska
44%
7 Polska Jest Jedna
2%
8 Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców
0%
9 Ruch Dobrobytu i Pokoju
1%
10 Normalny Kraj
2%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ranking władców Polski z dynastii Piastów
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Jadąc ulicą Wolności
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – pokaz laserów – widok z drona!
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 2.10.2023
 
Aktualności
Koszulki dla piesków
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group