Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 10750
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Mały Bieg Piastów – poczuj atmosferę biegowego święta

Piątek, 22 lutego 2013, 11:11
Aktualizacja: 11:11
Autor: MDvR
Polana Jakuszycka: Mały Bieg Piastów – poczuj atmosferę biegowego święta
Fot. użyczone
Cały czas możecie się zapisać na Mały Bieg Piastów (23–24 lutego 2013, Polana Jakuszycka). Ścigamy się na dystansach 12 i 24 kilometrów stylem klasycznym. Mały Bieg Piastów to dodatkowa aklimatyzacja dla naszych zawodników, którzy już tydzień przed 37. Biegiem Piastów rozpoczną w Jakuszycach swoje przygotowania do wielkiego święta sportu. Są jeszcze wolne miejsca na obu dystansach.

Zacznijmy od tego, że nazwa Mały Bieg Piastów nie oznacza, iż jest to bieg dla dzieci. To normalna impreza biegowa dla wszystkich chętnych, na wymagających dystansach – 12 i 24 km – oba biegi stylem klasycznym.

W regulaminie Małego Biegu Piastów znajduje się kilka zapisów, odróżniających te zawody od „dużego” Biegu Piastów. Po pierwsze dystanse. Po drugie o miejscu na starcie decyduje kolejność zgłoszeń, a dokładnie data wpłaty startowego.

Mniejsze są też limity startujących – po 200 osób na każdym dystansie. Pole startowe będzie podzielone na cztery boksy – po 50 osób każdy. Miejsce w nich jest zależne od daty dokonania wpłaty. Czas mierzony jest brutto, czyli pierwszy zawodnik włącza pomiar wszystkim.

Ciekawostką jest to, że trasa biegu na 24 km oraz trasa zawodów na 26 km tydzień później razem łączą się w „pięćdziesiątkę” z 37. Biegu Piastów, która odbędzie się w sobotę 2 marca. Także, jeżeli ktoś nie czuje się na siłach pobiec 50 km na raz, może to zrobić na raty 24 lutego i 3 marca.

Dodatkową atrakcją na obu dystansach Małego Biegu Piastów będzie losowanie cennych nagród wśród wszystkich, którzy dobiegną do mety. To 50 nagród od firmy Salomon, w tym 10 par najwyższej klasy nart biegowych z serii Equipe 10 Classic oraz Skate. Cztery pary nartorolek terenowych od firmy Skike, kilkanaście kolejnych nagród od Stacji Jakuszyce i wiele innych. Warunkiem wzięcia udziału w losowaniu nagród jest wypełnienie kuponu konkursowego, prawidłowa odpowiedź na pytanie i szczęście w losowaniu. Kupon można wypełnić tylko przy pobraniu numeru startowego.

Numery startowe wydawane są w biurze zawodów – drugi budynek Biegu Piastów – Sala Modrzewiowa (I piętro, obok pomieszczenia spikera). Biuro jest czynne w piątek od godz. 11.00 do 15.00 oraz w sobotę i niedzielę od 8.30 do 10.30. W biurze do pobrania numer, chip i pakiet startowy. Gadżety dla zawodników to kubek termiczny dla biegnących na 12 km oraz torba biodrowa dla startujących na 24 km. W pakiecie startowym będzie też talon na poczęstunek po przebiegnięciu linii mety.

Zapisy na oba dystanse – do wyczerpania miejsc – w biurze zawodów w godzinach jego otwarcia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
367
Tak, to odpowiedzialna praca
16%
Dostają trochę za dużo
21%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
31%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group