Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 5980
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Mała Wielkanoc – Konkurs Tradycji w Pałacu Łomnica

Poniedziałek, 1 kwietnia 2013, 8:56
Aktualizacja: Wtorek, 2 kwietnia 2013, 7:27
Autor: Org
Region: Mała Wielkanoc – Konkurs Tradycji w Pałacu Łomnica
Fot. Organizator
W zabytkowym obiekcie, będącym pamiątką śląskiej historii, w poświąteczną niedzielę (7. kwietnia br.) zabrzmią pieśni i zapachnie potrawami związanymi z dawnymi polskimi tradycjami. Pokazy mają charakter konkursowy. Prezentacje rozpoczną się o godzinie 11.00 i trwać będą do późnego popołudnia.

„Mała Wielkanoc” w łomnickim pałacu nawiązuje do dawnego zwyczaju urządzania „święconego” w dworze, do którego zapraszano przedstawicieli wiejskiej społeczności. W tegorocznym konkursie, oprócz wielkanocnych stołów, będzie można podziwiać występy ludowych artystów z repertuarem pieśni i muzyki. Istnieje także możliwość degustowania wielkanocnych specjałów, a także nabycia unikatowych pisanek i kraszanek przygotowanych przez znanych wiejskich twórców.

Potrawy oceniane będą przez etnologów i gastronomów, a w roli uczestników wystąpią mieszkańcy dolnośląskich wiosek i zaproszeni goście z przygranicznych terenów Górnych Łużyc w Niemczech. Do uczestnictwa w tym ważnym zdarzeniu zaprasza Fundacja Dominium Łomnica, która jest organizatorem przedsięwzięcia.

„Małej Wielkanocy” towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje na łomnickim Folwarku - Wiosenny Targ, zajęcia dla całej rodziny, w tym warsztaty pieczenia ciasteczek i babeczek drożdżowych w Kuchni Szkoleniowej oraz jazda konna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
365
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group