Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 8816
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Magistrat do remontu

Czwartek, 28 czerwca 2018, 6:49
Aktualizacja: 19:38
Autor: WAC
Piechowice: Magistrat do remontu
Fot. WAC
Lada dzień zostanie ogłoszony przetarg, który ma wyłonić wykonawcę gruntownego remontu budynku Urzędu Miasta w Piechowicach.

Budynek piechowickiego magistratu od dość dawna znajduje się w nie najlepszym stanie technicznym, dlatego temat jego remontu jest poważnie rozpatrywany od kilku lat. Samorząd podejmował też już nieudane próby pozyskania na ten cel środków zewnętrznych. Między innymi w ubiegłym roku remont urzędu nie znalazł się wśród inwestycji, które zdobyły dofinansowanie w ramach ZIT dla Aglomeracji Jeleniogórskiej.

Wreszcie samorządowcy zdecydowali, że nie można dłużej zwlekać.

- Uznaliśmy, że odnowienie urzędu jest dla nas jednym z priorytetowych zadań - mówi burmistrz Piechowic Witold Rudolf. - Dlatego jesteśmy przygotowani, aby zrealizować tę inwestycję w całości ze środków z budżetu miasta. Jednocześnie będziemy starać się o dofinansowanie ze środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Koszt remontu piechowickiego Urzędu Miasta szacowany jest na około 800 tysięcy złotych. Budynek ma zostać docieplony. Zostanie też wymienione poszycie dachowe i węzeł ciepłowniczy oraz odnowiona elewacja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
423
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group