Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 7577
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

“Magic of Accordion” w Teatrze Zdrojowym

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 6 października 2014, 10:19
Aktualizacja: 10:22
Autor: Manu
Fot. Organizator
W sobotę (11.10.) o godz. 19.00 na scenie Zdrojowego Teatru Animacji odbędzie się koncert pt. “Magic of Accordion” w wykonaniu trio: Wiesław Prządka – akordeon, bandoneon, Rafał Karasiewicz – fortepian oraz Zbigniew Wrombel – kontrabas. Bilety: 35 zł.

W programie usłyszymy najpiękniejsze paryskie walczyki, przeboje Edith Piaf, argentyńskie tanga Astora Piazzolli, muzykę francuskiego akordeonisty Richarda Galliano, muzykę filmową, czardasze oraz największe przeboje Georga Gershwina.

Wiesław Prządka uważany jest obecnie za jednego z najwybitniejszych akordeonistów i bandoneonistów w Polsce. Ukończył Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie akordeonu Henryka Krzemińskiego. Laureat I nagrody Międzynarodowego Konkursu Zespołów Kameralnych w Paryżu. Twórca i kierownik artystyczny wielu zespołów i projektów muzycznych: Musette Quartet, New Musette Quartet, Gipsy Swing.

Wiesław Prządka koncertuje na estradach całej niemal Europy, a także w Stanach Zjednoczonych. Dokonał szeregu nagrań dla rozgłośni radiowych i telewizyjnych w Polsce, Belgii, Danii, Francji, Holandii, Niemczech, Szwecji i we Włoszech. Ma na swoim koncie wiele płyt nagranych z własnym zespołem New Musette Quartet, z zespołem Hot Swing, New Tango Bridge, oraz wybitnymi wokalistami i orkiestrami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group