Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 9954
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lwówek Śląski: Lwówek dla pszczół

Środa, 4 grudnia 2019, 6:12
Aktualizacja: Czwartek, 5 grudnia 2019, 8:32
Autor: WAC
Lwówek Śląski: Lwówek dla pszczół
Fot. UGiM Lwówek Śląski
Gmina Lwówek Śląski jest jedną z pierwszych w regionie, które zgłosiły się do programu związanego z nasadzeniami drzew miododajnych. Akcja będzie prowadzona dzięki projektowi pn. "Dla pszczół – transgraniczna współpraca na rzecz zachowania siedlisk pszczół i dzikich owadów zapylających" w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Interreg Polska–Saksonia.

W mieście i gminie gościli przedstawiciele Fundacji Ekologicznej "Zielona Akcja", którzy oglądali kilka wybranych miejsc, gdzie wiosną zostaną posadzone: wiśnie, czereśnie, lipy, buki oraz szereg innych gatunków drzew liściastych. Spośród wsi, które wiosną bezpłatnie otrzymają drzewa owocowe i mieszane, znalazły się: Dworek, Dłużec, Kotliska, Mojesz, Niwnice, Pieszków, Płóczki Górne, Rakowice Wielkie, Włodzice Wielkie, Skorzynice, Zbylutów.

Dokarmiamy pszczoły na pograniczu i budujemy dla nich "hotele", dlatego w ramach projektu Lwówek Śląski otrzyma jeszcze domki dla dzikich owadów, ale to też na wiosnę - dodaje Małgorzata Bochyńska z Fundacji Ekologicznej "Zielona Akcja".

Dodajmy, że latem lwówecki samorząd podpisał Manifest Gmin Przyjaznych Pszczołom i tym samym dołączył do grona gmin, które podejmują działania wpływające na poprawę jakości życia pszczół w Polsce. Tegoroczna edycja programu rozpoczyna realizację trzyletniego celu, jakim jest posadzenie miliona roślin przyjaznych pszczołom. W ramach tej akcji gmina Lwówek Śląski postanowiła przeprowadzić szereg działań m.in. sadzenie kwiatów przyjaznych pszczołom, warsztaty edukacyjne oraz inne działania adresowane do dzieci, młodzieży oraz dorosłych, dla których ważny jest los pszczół.

Twoja reakcja na artykuł?

37
90%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
5%
Złości
2
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy przez całe wakacje pozostanę na miejscu czy też gdzieś wyjadę na tydzień lub dwa?

Oddanych
głosów
21
Pozostanę na miejscu
57%
Gdzieś wyjadę np. nad morze
43%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Karkonosze
Szykują się inwestycje na Śnieżce
 
Aktualności
W nocy burze w Jeleniej Górze
 
10 pytań do...
Kulinarnie jestem patriotą
 
112
Potrącenie 13–latki na pasach
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group