Wtorek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 7492
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lotna misja jeleniogórskiego parlamentarzysty

Wiadomości: Jelenia Góra/Warszawa
Piątek, 28 grudnia 2007, 7:50
Aktualizacja: 7:51
Autor: TEJO
Fot. Agnieszka Gierus
Skończyły się czasy dojazdów na posiedzenia Sejmu pociągami. Poseł Marcin Zawiła, który po latach nieobecności w parlamencie, wrócił na Wiejską w Warszawie, zastał też nową epokę w komunikacji.

– Dojeżdżam samochodem do Wrocławia, a potem samolotem do Warszawy – tłumaczy Marcin Zawiła. – Inaczej bym się nie wyrobił – uzupełnia.

Kiedy Marcin Zawiła posłował w kadencjach 1993 – 2000, jeździł do stolicy pociągiem, w wagonie sypialnym w specjalnym tzw. przedziale poselskim. Był on zawsze zarezerwowany na wypadek, gdyby pojawiła się pilna konieczność wyjazdu posła na Wiejską.

Po nocy spędzonej w pozycji leżącej, zmęczony podróżą i „pomięty” od niewygód poseł, musiał wsiadać w taksówkę, aby zdążyć do hotelu sejmowego i na posiedzenia.

To jednak już zamierzchła epoka. Po części „pomogły” same PKP Intercity, które zajmują się obsługą wagonów sypialnych i z miejscami do leżenia, które – z powodu nierentowności – wycofały ze składów Jelenia Góra – Warszawa popularne Warsy.

Teraz – zamiast dziewięciu godzin w telepaniu – poseł spędza w podróży około cztery godziny. Tyle czasu trzeba na dojazd do Wrocławia, dopełnienie formalności przed lotem i sam lot na Okęcie.
Przeloty posłom i senatorom funduje parlament.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~Frotto 28-12-2007 8:44
Szczerze mówiąc to nic wielkiego - tak wiele osób podrózuje .Gdyby drogi do Wrocławie były lepsze to jeszcze krócej by trwała cała podróż ! Nadmieniam,że taka podróż wcale nie jest droga !!!
~Jola 28-12-2007 9:23
"Po nocy spędzonej w pozycji leżącej, zmęczony podróżą i „pomięty” od niewygód poseł, musiał wsiadać w taksówkę, aby zdążyć do hotelu sejmowego i na posiedzenia". Toś redaktorku przegiął. To co miał noc w przedziale poselskim spędzic w pozycji wiszącej. Nie musiał wsiadac też do taksówki, mógł jechac autobusem miejskim. WSZYSCY podróżni chcieliby tak podróżowac. Pozdro Jola <br><br> <i> Zapewniam Jolu, że jeździłem tak przez prawie 10 lat :-) i to średnia przyjemność :-) pozdro - redaktorek TEJO </i>
~kto wie 28-12-2007 9:23
Moze dzięki temu powstanie lotnisko w Jeleniej. Bardzo dobrze, oby inni też chcieli stąd i tutaj latać.
~mewar 28-12-2007 10:18
Polska to jednak bogaty kraj a dygnitarstwo w ostatnich latach rozwinelo sie obficie - trudno f...rzy jelenie- podatnicy zarobią i pokryją luksusy myslicieli parlamentarzystów - ale czy muszą ?. Dla ludu pracującego pozostaną brudne cuchnące dworce , przesiadki , siedzenie w kucki , o pozycji leżącej tylko moga sobie pomarzyc. Ale to dzisiaj absolutnie jest nie do pomyslenia i przyjęcia obecnym dygnitarzom utrzymankom budżetu. Dlaczego o tym nie mówiono w kampanii wyborczej ? że posel w pozycji leżacej bardzo się męczy i wygniata odziewek potem z przymusu musi brać taksówkę a nie np. lektykę? Uważam , że wlasnie powinni podróżować tak jak caly naród korzystać z tych dobrodziejstw jaki tworza ,aby wiedziec jak wyglądają dworce , polskie drogi - a nie stronić od tego , unikać trudu i odpowiedzialności za ten stan rzaczy.
~spoko 28-12-2007 10:21
<i> regulamin złamany </i>
ebee 28-12-2007 10:23
Zanim powstanie lotnisko, wpierw zaoramy stację PKP. Podziwiam ludzi za tak dalece idący optymizm, ale lotniska napewno się nie doczekamy. Niestety Jelenia Góra w takim tempie Pada na pysk. Po partacku remontowane ulice. Pseudointeligentna sygnalizacja świetlna, to " atrakcje" które funduje nam nasza nieudolna władza. Pan Zawiła, którego znam i szanuję nie jest w stanie nic zrobić. Bo samemu niewiele można. A naszej władzy ten gwałtowny spadek prestiżu absolutnie nie przeszkadza. Mają przecież swoje- prywatne sprawy i ...........niezła pobory. EBEE
~_rymcycymcy____ 28-12-2007 11:50
Ci co mają silniejsze wątroby, to po prostu mieszkają w hotelu sejmowym ;)))
~Kamik 28-12-2007 13:42
często jeżdżę do Warszawy i postępuję bardzo podobnie:) Własnym autem dojeżdżam do Wrocławia. Tam wsiadam w InterCity i wygodnie bez stresu dojeżdżam do stolicy (podróż pociągiem z Wrocławia do Warszawy jest krótsza od podróży autem kiepską i niebezpieczną trasą katowicką). Kiedy wracam do domu nie martwię się o powrót z Wrocławia do Jeleniej Góry (wiem, że po godzinie 21 komunikacja pomiędzy Wrocławiem a Jelenią Górą zamiera:( Czeka na mnie autko którym pokonuję te kilkadziesiąt kilometrów. Poważnie się zastanawiam aby zdecydować się na podróż samolotem w przyszłości. W tej chwili cena biletu tanich linii lotniczych jest porównywalna do ceny przejazdu pociągiem InterCity.
~mk 28-12-2007 15:49
Kusiak zrobił plan dla terenu lotniska (żeby uprościć procedury "budowlane") a Obrębalski, który bije poprzedniego prezydenta na głowę, wybuduje lotnisko; wszystko na ten temat
~mieszkaniec 28-12-2007 19:02
Panie redaktorze funduje nie parlament ale my podatnicy
~mała 28-12-2007 19:19
niech kazdy lata ja tam sie boje
~sympatyk 28-12-2007 19:20
Dzieki za poprawe drogi w Kaczorowie to juz cos
~obserwat0r 29-12-2007 0:10
To kiedy to lotnisko wybuduje Obrębalski - pytanie do mk z 15:49 ? Jak do tej pory to tylko kończy to co zaczeła ekipa Kusiaka - coś czuję że tak zostanie do końca tej kadencji.
~Kinga 29-12-2007 0:16
Obrębalski zrobił plan dla centrum Jeleniej Góry, ale z błędami i Pan Wojewoda go uwalił.
liczyrzepa 29-12-2007 8:16
przecież w Jeleniej Górze lotnisko jest od przedwojny - nie ma tylko samolotów, czy sie nie mylę?
~kosa 29-12-2007 10:25
Żyć nie umierać - fura ,komóra i samolot - a leszcze zaplacą. Kiedy zwrócą ludowi wyjete" koszty" z ich kieszeni ? i w jakiej formie - telewizyjnej pogadance, namacalnych efektach poprawy technicznej i modernizacji miasta, czy w dynamicznym rozwoju nowych firm w Jeleniej Górze aby zapobiec emigracji. Jaszcze troche poczekamy potem popatrzymy a potem zapytamy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group