Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 7045
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Łomnickie Święto Pierników z atrakcjami

Poniedziałek, 14 listopada 2016, 8:18
Aktualizacja: Piątek, 21 sierpnia 2020, 9:33
Autor: Robert Czepielewski
Region: Łomnickie Święto Pierników z atrakcjami
Fot. Robert Czepielewski
W minioną sobotę i niedzielę (12–13.11) na terenie folwarku Pałacu Łomnica odbył się kiermasz „Święto Pierników”. Była to kolejna, cykliczna impreza, podczas której mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic oraz turyści mogli zapoznać się z produktami regionalnymi i wyrobami rzemieślników.

Chociaż kiermasz przebiegał pod nazwą „ Święto Pierników” to nie tylko te słodkie specjały można było kupić. Każdy, kto tu przybył mógł znaleźć coś dla siebie. Swoje produkty wystawili regionalni producenci miodów, wędlin czy też serów i piwa. Sporym powodzeniem cieszyły się stoiska z produktami ekologicznymi (kosmetyki, przyprawy, świece).

Rzemieślnicy wystawili produkty rękodzielnicze, a więc pojawiły się ozdoby choinkowe, artykuły dekoracyjne w postaci glinianych i drewnianych figurek. Dużym powodzeniem, szczególnie wśród dzieci, cieszyły się warsztaty zdobienia pierników oraz jazda konna.

Pod wrażeniem imprezy był pan Andrzej z Wrocławia. - Przyjechaliśmy całą rodzinką i jesteśmy tutaj pierwszy raz. O tym, że odbędzie się taki kiermasz w Łomnicy wyczytałem w internecie i postanowiliśmy przyjechać. Wszyscy jesteśmy zadowoleni, córki właśnie skończyły zdobienie pierników, a teraz mamy czas, żeby zapoznać się z produktami regionalnymi - powiedział pan Andrzej.

Do dyspozycji odwiedzających była także kuźnia, w której pod fachowym okiem kowala można było spróbować swoich sił w tym fachu. Z tej okazji skorzystał między innymi mieszkaniec Wrzeszczyna Roland Ruschil. - Kowalstwo mam we krwi, bo mój dziadek i ojciec byli kowalami, a ja sam od 50 lat pracuję w branży metalowej. Dzisiaj postanowiłem swoich sił w kowalstwie tradycyjnym robiąc proste nieskomplikowane rzeczy, a przy okazji mam okazję pogłębić swoją wiedzę teoretyczną – mówił.

Na spragnionych i głodnych do dyspozycji była restauracja, w której przy muzyce na żywo można było zaspokoić głód i pragnienie.

- Impulsem do zorganizowania „Święta Piernika” jest bogactwo regionu dolnośląskiego, jeśli chodzi o producentów pierników. Wszystkim znane są pierniki toruńskie, natomiast niewiele osób wie, że bardzkie pierniki również są znane ze swoich walorów smakowych dzięki wyjątkowej recepturze. Zresztą to dotyczy wszystkich producentów tych smakołyków, którzy przyjechali do Łomnicy. Każdy z nich ma swoją unikalną recepturę co stanowi o ich wyjątkowości – powiedziała Agnieszka Sieczkarz z działu marketingu Pałacu Łomnica.

Impreza była bardzo udana. - Jesteśmy stałymi bywalcami takich imprez, organizowanych przez Pałac Łomnica. Dzisiaj kupiliśmy produkty regionalne, więc są sery, oleje oraz miody. Polecamy wszystkim, żeby przyjeżdżać tu i zaopatrywać się w naprawdę pyszne produkty – zgodnie powiedzieli pani Teresa i pan Sławomir, małżeństwo z Jeleniej Góry.

Dla tych, którzy nie mogli być na kiermaszu jest dobra wiadomość, następna tego typu atrakcja odbędzie się w Łomnicy 26 i 27 listopada - będzie to Kiermasz Adwentowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group