Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 7909
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Liga CS:GO rozstrzygnięta

Niedziela, 27 maja 2018, 9:06
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 maja 2018, 12:19
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Liga CS:GO rozstrzygnięta
Fot. Przemek Kaczałko
Dwie profesjonalne ekipy oraz zwycięzcy turniejów eliminacyjnych – zmagały się wczoraj (26.05) na drugim piętrze Galerii Nowy Rynek, gdzie odbywały się finałowe rozgrywki Ligi Counter Strike: Global Offensive organizowanej przez Karkonoską Państwową Szkołę Wyższą w Jeleniej Górze i firmę Code Two.

W wielkim finale - zgodnie z przewidywaniami - zmierzyły się dwie profesjonalne ekipy. Zwyciężyła grupa Codewise Unicorns, która zgarnęła nagrodę główną, a więc 10 tysięcy złotych! W finale pokonali oni ekipą Pact, której przypadła nagroda w wysokości 5 tysięcy złotych. Nagrody rzeczowe trafiły też do uczestników małego finału - Adversa esports zajęli trzecie miejsce, a Vinatys - czwarte.

Była to trzecia edycja Ligi, która po raz pierwszy kusiła potencjalnych uczestników nagrodami finansowymi. - Nagrodę główną ufundowała nasza jeleniogórska firma Code Two, która szuka programistów - podkreślił Rafał Tomasik z Działu Promocji KPSW. - Cieszę się, że udało nam się sprowadzić dwie drużyny z polskiej czołówki, aby młodzi ludzie z naszego regionu mogli zobaczyć i zmierzyć się ze swoimi idolami - dodał organizator ligi.

- Jesteśmy profesjonalną grupą pięciu graczy z całej Polski. Zjeżdżamy się na takie eventy i zazwyczaj pokonujemy naszych przeciwników - powiedział Kacper "Darko" Ściera z PACT-u. - Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy dla zabawy i promowania naszej marki w Polsce - podkreślił "Darko", który przyznaje, że nagroda główna w jeleniogórskiej lidze jest jedną z mniejszych w porównaniu ze stawkami oferowanymi na innych turniejach w Polsce i za granicą, ale nie wszystko robi się dla kasy. - E-sport to bardzo dobry pomysł na zawód. W Polsce, jak i na świecie wszystko idzie do przodu. Jeszcze rok, czy dwa lata temu pensje dla graczy nie były u nas normą. CS:GO to nie jedyna gra, jest jeszcze kilka innych, które się rozwijają - dodał Kacper z grupy PACT.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
148
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
14%
Wciąż fatalnie
22%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group