Zalogowanych: 19

I-liga koszykarek: Lider odjechał już w pierwszej kwarcie

Niedziela, 26 stycznia 2014, 12:10
Aktualizacja: 12:11
Nie było niespodzianki w kolejnym meczu z udziałem I–ligowych koszykarek MKS–u MOS Karkonosze Jelenia Góra. Nasza ekipa przegrała na wyjeździe z liderem Swarzędz 68:81. To osiemnasta porażka jeleniogórzanek w tym sezonie, z czego pierwsza poniesiona w decydującej rozgrywce o utrzymanie się na tym szczeblu rozgrywkowym.

Początek meczu w wykonaniu gospodyń był niezwykle efektowny. Przeciwniczki w 7. minucie po celnej trójce Szarzyńskiej prowadziły 20:6. Słaby początek spotkania nie zdeprymował przyjezdnych, które walczyły o odrobienie strat. Podopieczne trenera Gadzimskiego w pewnym momencie popisały się ośmiopunktową serią i w 12. minucie przegrywały już tylko 20:26. Kilka minut później po dwóch celnych rzutach wolnych Kret na tablicy wyników było zaledwie 33:31 dla Lidera. Końcówka pierwszej połowy należała do rywalek, które schodziły do szatni prowadząc różnicą ośmiu „oczek” (43:35). W trzeciej kwarcie przewaga faworytek tego starcia oscylowała w granicy 6-13 punktów. W ostatniej odsłonie miejscowe kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie zwyciężając ostatecznie 81:68.

Lider Swarzędz – MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 81:68 (26:13, 17:22, 19:18, 19:15)

Lider: Urbaniak (25), Grześczyk (14), Szarzyńska (10), Pietraszek (9), Lewińska (9), Czachor (7), Dedio (5), Iwanowicz (2), Adamowicz, Rutkowska

Karkonosze: Kret (20), Szczęśniak (18), Kosalewicz (16), Arodź (8), Krawczyszyn-Samiec (4), Myślak (2), Paradowska, Olszak, Smajda-Młodnicka