Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 3865
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Licealiści nauczycielami angielskiego w przedszkolu

Piątek, 6 marca 2009, 8:18
Aktualizacja: 8:20
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Licealiści nauczycielami angielskiego w przedszkolu
Fot. Organizator
Niecodzienne doświadczenie zdobyli uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Żeromskiego. W ramach programu „Nitka edukacyjna” wcielili się w belfrów i udzielili lekcji angielskiego… przedszkolakom.

Była to rewizyta żeromiaków po odwiedzinach w ZSO nr 1 dzieci z Przedszkola nr 27. Najmłodsi zwiedzili pracownię komputerową w popularnym „Żeromie”. Tym razem ich starsi koledzy, piętnastoosobowa grupa uczniów drugich klas pod opieką Beaty Szreniawy, nauczycielki angielskiego w I LO, przygotowała wspólnie lekcję angielszczyzny.

Jej celem było nauczenie dzieci nazw kolorów oraz nazw przedmiotów o charakterystycznych barwach. – Każda para uczniów przyszła tego dnia ubrana w stroje w innym, wcześniej ustalonym kolorze oraz przyniosła ze sobą kilka przedmiotów lub obrazków o tej samej barwie – poinformowała nas Beata Szreniawa.

W zajęciach, w których uczniowie liceum wcielili się w rolę nauczycieli, uczestniczyły dzieci w wieku od 4 do 6 lat z pięciu różnych grup przedszkolnych. Lekcje miały formę zabawy, w której uczestniczyli uczniowie liceum oraz przedszkolaki.

Dla licealistów było to pierwsze, nauczycielskie doświadczenie. Młodzi ludzie, dzięki bezpośredniemu kontaktowi z dziećmi, mogli zapoznać się ze specyfiką pracy w przedszkolu. – To był dla nas duży sprawdzian - weryfikacja naszych umiejętności, doświadczeń... Myślę, że jeszcze jedno, dwa spotkania i ktoś z naszej grupy odnajdzie w sobie powołanie - zostanie pedagogiem! – mówi Krystian z ZSO nr 1. – Dzieci chętnie się uczyły się nazw kolorów, myślę, że w większości przypadków zostały one zapamiętane. Tego typu wyjścia do przedszkoli mają sens, ponieważ cóż lepszego może być od nauki poprzez zabawę – stwierdza Natalia.

Pomysł niesie ze sobą korzyści obopólne. Wiadomo, że im szybciej dziecko zacznie się uczyć języka, tym większe są szanse na jego perfekcyjne opanowanie. Z drugiej strony ci licealiści, którzy marzą o zawodzie nauczyciela, mogą utwierdzić się w swoich planach lub… zweryfikować je.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group