Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 5150
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Letnia integracja

Wtorek, 13 sierpnia 2019, 8:14
Aktualizacja: Środa, 14 sierpnia 2019, 17:39
Autor: WAC
Jelenia Góra: Letnia integracja
Fot. OREW Architekton
Grupa dzieci z niepełnosprawnością intelektualną z Jeleniej Góry spędza aktywnie czas na półkoloniach, zorganizowanych w Ośrodku Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczym Architekton. Wraz z nimi wypoczywają również ich pełnosprawni rówieśnicy.

Półkolonie odbywają się od 5 sierpnia w czterech tygodniowych turnusach. Dzieci przebywają pod opieką wykwalifikowanej i doświadczonej kadry nauczycielskiej specjalizującej się w opiece, wychowaniu i edukacji dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, a także innymi niepełnosprawnościami. Miejsce, w którym odbywają się zajęcia, czyli budynek OREW Architekton przy ul. W. Pola pozbawiony jest barier architektonicznych.

Głównym celem półkolonii jest uświadomienie środowisku dzieci niepełnosprawnych, że są dla społeczeństwa bardzo ważne, a ich stan zdrowia nie może być przeszkodą do równego traktowania w stosunku do dzieci zdrowych i ich rodzin, w zakresie organizowania różnych form funkcjonowania w środowisku, w tym organizowania wypoczynku letniego i zimowego – mówi Andrzej Żelasko z OREW Architekton. - Istotnym elementem tegorocznych półkolonii letnich jest wprowadzenie integracji dzieci z niepełnosprawnościami przebywających na półkoloniach, wychowanków naszego ośrodka uczestniczących w zajęciach warsztatowych organizowanych przez placówkę z dziećmi zdrowymi, co buduje wzajemne zrozumienie, tolerancję i otwarcie na potrzeby innych. Półkolonie organizujemy w ramach projektu: „Wspieranie działań na rzecz osób niepełnosprawnych” i są one współfinansowane przez Urząd Miasta Jeleniej Góry, dzięki czemu rodzice płacą jedynie za obiady dodaje A. Żelasko.

W programie półkolonii są m.in.: zajęcia sportowe, zajęcia twórcze z wykorzystaniem różnych materiałów i technik plastycznych, zajęcia z profilaktyki alkoholowej, gry i zabawy terapeutyczne, zajęcia ze specjalistami (psycholog, dogoterapeuta, terapeuta integracji sensorycznej ii-go stopnia), dwudaniowe obiady, spacery, poznawanie okolicy.

Twoja reakcja na artykuł?

15
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
2148
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
11%
Lewice
8%
PiS
25%
PO
34%
Trzecią drogę
8%
Innych
7%
 
Głos ulicy
Czy popieramy protesty rolników?
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Pierwsze zdjęcie zrobiłem poczciwą Smieną
 
112
Wypiła pół whisky i wsiadła za kółko
 
Turystyka
Kluski karkonoskie za 43 zł
 
Aktualności
Nowy dyrektor Książnicy Karkonoskiej
 
Aktualności
Policjantka Ania na szklanym ekranie
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group