Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 9660
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Trzcińsko: Leśnicy: wycinki konieczne

Wtorek, 4 maja 2021, 7:02
Autor: WAC
Trzcińsko: Leśnicy: wycinki konieczne
Fot. Czytelniczka
Jestem poruszona skalą wycinek drzew jakie w ostatnim okresie zostały przeprowadzone na terenie bardzo cennych przyrodniczo Trzcińskich Mokradeł – mówi pani Magdalena z Trzcińska (dane do wiadomości redakcji).
Przez około 30 lat, czyli odkąd pamiętam, w tym miejscu leśnicy nie prowadzili żadnych prac – mówi nasza Czytelniczka. - Tymczasem ostatnio całe połacie drzew znikają pod toporami i piłami. Ten teren jako szczególnie cenny przyrodniczo jest objęty „Planem zadań ochronnych dla obszaru Natura 2020”. Dlatego kontaktowałam się z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska i nic im nie wiadomo o jakichkolwiek pracach leśnych na Trzcińskich Mokradłach. Rozmawiałam również z Dolnośląskim Zarządem Parków Krajobrazowych, gdzie poinformowano mnie, że prace te wykonało Nadleśnictwo "Śnieżka". Jaki jest cel tak obszernej wycinki drzew na tym terenie? - pyta Czytelniczka.

Jak informuje Marek Rybak z Nadleśnictwa „Śnieżka” w Kowarach wycinki drzew, głównie brzóz na obszarze Trzcińskich Mokradeł odbywały się w ubiegłym roku, a były prowadzone dla ochrony roślinności charakterystycznej dla tego terenu.

W związku z panującą w ostatnich latach suszą, na Trzcińskich Mokradłach obniżył się poziom wód gruntowych - informuje M. Rybak. - To bardzo niekorzystnie odbiło się na kondycji roślin naturalnie rosnących na mokradłach. W ich miejsce zaczęły się pojawiać inne, w tym drzewa, które zaczęły zarastać ten teren. Dlatego pod nadzorem przyrodników przystąpiliśmy do ich wycinania, aby dać szansę prawidłowej wegetacji roślinności mokradłowej.

Twoja reakcja na artykuł?

4
9%
Cieszy
9
21%
Hahaha
2
5%
Nudzi
2
5%
Smuci
6
14%
Złości
20
47%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
849
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
 
Edukacja
Tak przywitali mistrzynię!
 
Aktualności
Porzucili samochody na drodze!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group