Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 8976
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Leśnicy naprawią zniszczoną drogę

Piątek, 2 kwietnia 2021, 6:03
Autor: WAC
Jelenia Góra: Leśnicy naprawią zniszczoną drogę
Fot. Czytelnik
Jestem zbulwersowany skalą zniszczeń jakie powstały w wyniku prowadzonych robót leśnych na ścieżce w okolicy góry Szybowcowej – mówi pan Jerzy.
Kilka dni temu spacerowałem ścieżką leśną spod Leroy Merlin w Jeleniej Górze w stronę Góry Szybowcowej – mówi nasz Czytelnik. - Jest to częsta forma spędzania czasu i utrzymywania stanu zdrowia uprawiana przez wielu mieszkańców Jeleniej Góry, szczególnie Zabobrza. Chcąc iść lasem do góry w stronę Dziwiszowa (jest to popularna ścieżka, którą można dojść do stawów w Dziwiszowie i wrócić na Zabobrze obok Krzyża Milenijnego) niestety musiałem zawrócić. To co leśnicy zrobili z drogą woła o pomstę do nieba. Droga została tak zniszczona i rozjeżdżona, że nie można przejść w stronę Dziwiszowa.

Jak zapowiada Anna Jankowska z Nadleśnictwa Lwówek Śląski zniszczenia drogi leśnej zostaną usunięte tuż po zakończeniu prowadzonych w tym miejscu robót.

W kompleksie leśnym za Galerią Sudecką u podnóża Góry Szybowcowej – w leśnictwie Płoszczyna - prowadzone są prace z zakresu planowej gospodarki leśnej, zgodnie z Planem Urządzania Lasu - informuje A. Jankowska. - W związku z prowadzonymi pracami w dniach do 10.04.2021 r. mogą wystąpić czasowe utrudnienia w przejściu drogami leśnymi. Zdarza się, że są koleiny, błoto, leżą konary, gałęzie. Po zakończonych robotach droga zostanie przywrócona do stanu pierwotnego - zapewnia.
Jednocześnie informujemy, iż ze względu na szczególne niebezpieczeństwo związane z prowadzonymi pracami, na obszarach gdzie prowadzona jest wycinka drzew oraz sąsiadujących drogach leśnych, obowiązuje zakaz wstępu. Obszary te oznakowane są w terenie za pomocą specjalnych tablic. Nie należy zbliżać się do pracujących maszyn leśnych, pracujących drwali i zrywkarzy. Bardzo prosimy o zachowanie bezpieczeństwa. Zapraszamy do bezpiecznego korzystania z naszych lasów - dodaje A. Jankowska.

Twoja reakcja na artykuł?

9
17%
Cieszy
9
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
4
7%
Smuci
18
33%
Złości
14
26%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (48)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
330
Tak, to odpowiedzialna praca
16%
Dostają trochę za dużo
22%
Dostają o wiele za dużo
32%
To oburzające ile zarabiają
30%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group