Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 10399
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Lekarze do sądu

Poniedziałek, 6 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 19 stycznia 2006, 11:25
Autor: Regionalny Tygodnik Informacyjny
KAMIENNA GÓRA: NIK nakazała likwidatorowi ZOZ-u, Ryszardowi Brzozowskiemu, odzyskać pieniądze, które wypłacił w zbyt dużej wysokości dwojgu lekarzom. Likwidator tłumaczy, że po wezwaniu do dobrowolnego oddania nienależnych 12 tysięcy złotych nadpłaconych wraz z odprawami i odszkodowaniami lekarze nie zareagowali. Dlatego podał ich do sądu.

Lekarka, która nie chciała się rozstać z pieniędzmi, już proces przegrała. Likwidator wystąpił więc o wydanie klauzuli wykonalności. Proces ZOZ-u z drugim z medyków jeszcze trwa.
Najwyższa Izba Kontroli zarzuca niegospodarność byłemu dyrektorowi ZOZ-u, Ludwikowi D. Kontrolerzy stwierdzili, że w 2000 roku zlecił on zaprojektowanie wartego prawie 12 milionów złotych bloku operacyjnego, którego szpital nie potrzebował i nawet nie miał pieniędzy na tę budowę. W ten sposób zostało wydane 289 tysięcy złotych, a projekt trafił do archiwum. NIK uważa, że starosta powinien wystąpić w tej sprawie po kontroli w 2002 roku do rzecznika finansów publicznych.

NIK stwierdziła, że sprzedaż majątku odbywała się zgodnie z procedurami, a obiekt byłej dyrekcji ZOZ-u, który miał według niektórych niszczeć, jest dobrze zabezpieczony i służył jako magazyn mebli oraz archiwum dokumentów.
Kontrolerzy ustalili też, że koszty likwidacji ZOZ-u wynoszą więcej niż przewidziano na ten cel. Zamiast 11.853 złotych likwidacja kosztuje miesięcznie średnio nieco ponad 22 tysiące. Zwyżkę tę spowodowała konieczność płacenia podatków, kosztów energii, a także opłat za archiwizowanie dokumentów. Niemniej liczba pracowników zajmujących się likwidacją spadła z początkowych 11 do dzisiejszych 6.
(...)

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
88
Nigdy
25%
Rzadko
45%
Czasami
16%
Często
14%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group