Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 15 lutego
Imieniny: Jowity, Zygfryda
Czytających: 10808
Zalogowanych: 97
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Lekarski skandal w Bolesławcu

Piątek, 9 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 13 stycznia 2006, 20:17
Autor: Radio Wrocław 97,6 FM
Skandalem nazwał członek zarządu województwa Andrzej Pawluszek podpisanie umów o pracę i kontraktu z lekarzami zwolnionymi po postawieniu im zarzutów o przyjmowanie łapówek.

Umowy o pracę zostały podpisane w Bolesławcu w szpitalu psychiatrycznym z neurologiem i psychiatrą. Były dyrektor szpitala miał za to z placówką podpisany kontrakt na dyżury. Dyrektor szpitala Janusz Kalisz podkreśla, że kontrakt już rozwiązał, a jeden z lekarzy zatrudnionych na etat jest obecnie na zwolnieniu.

Drugiego Mariusza Ch., który został zatrzymany w wyniku policyjnej prowokacji, dyrektor nie ma zamiaru zwalniać. Jak mówi bez niego na neurologii będzie za mało lekarzy, a jest to jedyny zyskowny obecnie oddział w placówce. Sprawą zajmie się marszałek województwa.

Jak zapewnia członek zarządu Dolnego Śląska Andrzej Pawluszek, nie ma możliwości by łapówkarze nadal pozostawali na stanowiskach. Niezależnie od tego jak bardzo szpital ich
potrzebuje.

Sonda

Tłusty czwartek za nami. Pochwalcie się ile zjedliście pączków?

Oddanych
głosów
290
1
31%
2-3
44%
4-5
15%
Więcej niż 5
10%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Karkonosze wygrywają bezapelacyjnie!
Rozmowy Jelonki
Jeden albo dwa nie zaszkodzą, ale...
 
Aktualności
Bieg Icemana w Przesiece
 
Inne wydarzenia
Wystartował 50. Bieg Piastów. Znakomici Jeleniogórzanie!
 
Edukacja
Uczniowie Żeroma przygotowują się do koncertu
 
Pogoda
To nie koniec zimy, wrócą mrozy
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group