Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 14 grudnia
Imieniny: Izydora, Jana
Czytających: 13594
Zalogowanych: 85
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Leją trefne paliwo

Czwartek, 31 marca 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 21 stycznia 2006, 16:18
Autor: Nowiny Jeleniogórskie (nr 13)
Silnik przerywa, dławi się, auto traci moc na skrzyżowaniu lub podczas manewru wyprzedzania. Awaria? Niekoniecznie, być może to efekt zatankowania trefnego, chrzczonego paliwa.

Co dziesiąty litr zakupionej benzyny nie spełnia wymaganych norm. Jest w nim zbyt dużo ołowiu, siarki, benzenu i eteru. Sfałszowane paliwo o nieprawidłowym składzie niszczy silnik, katalizator i układ wydechowy pojazdu.

W ubiegłym roku inspektorzy Państwowej Inspekcji Handlowej przeprowadzili kontrole w blisko 1900 stacjach paliw na terenie całej Polski. W województwie dolnośląskim sprawdzono jakość paliwa na 127 stacjach. Do większości z nich kontrolujący nie mieli zastrzeżeń. Na tzw. czarnej liście opublikowanej dopiero teraz przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta we Wrocławiu znalazło się szesnaście stacji. Z kontroli inspektorów wynika, że badana jakość paliwa nie spełniała norm na czterech stacjach w byłym województwie jeleniogórskim.

Sonda

Czy parkujesz samochód pod domem/ blokiem czy w garażu?

Oddanych
głosów
838
Pod domem/blokiem na parkingu
58%
W garażu
34%
W inny sposób
8%
 
Głos ulicy
Lampa naftowa w domu
 
Warto wiedzieć
Fortuny robią wrażenie. Oto najbogatsi Polacy ostatnich lat
 
Rozmowy Jelonki
Odczarować śmierć
 
Aktualności
Regionalne książki pod choinką
 
Aktualności
Radość dla dzieci z rodzin wspieranych przez MOPS
 
Aktualności
Świąteczne tłumy na Placu Ratuszowym
 
Aktualności
„Paczka dla Seniora 2025": strażacy przekazali pomoc potrzebującym
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group