Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7229
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Laser StoneLight w Urlologii

Poniedziałek, 13 lutego 2012, 7:50
Aktualizacja: 7:53
Autor: KCM
Jelenia Góra: Laser StoneLight w Urlologii
Fot. KCM
Usuwanie kamieni nerkowych to trudny temat i mało przyjemny zabieg, teraz w Karkonoskim Centrum Medycznym przy Oddziale Chirurgii 1 Dnia mają Państwo możliwość wykonania go przy pomocy najnowszej techniki Laserowej, bezboleśnie, precyzyjnie i szybko.

Energia laserowa wykorzystywana jest dopiero od połowy XX wieku. Należało się spodziewać, że szybko znajdzie zastosowanie w medycynie. Pierwszym, który opracował teoretyczne podstawy tej energii był Albert Einstein. Ten genialny naukowiec dowiódł, że światło jest energią falową emitowaną w postaci porcji, zwanych fotonami. Takie porcje energii można sztucznie wzbudzać, wzmacniać i modulować tak, aby uzyskać promieniowanie laserowe.

Co to jest StoneLight?
Laser StoneLight to Holmowy laser o mocy 15W dający chirurgowi możliwość przeprowadzania zabiegów na kompaktowym i niezawodnym urządzeniu. Laser ten powstał w wyniku wieloletnich badań klinicznych i ciągłego rozwoju urządzeń laserowych.
Laser StoneLight jest przeznaczony do używania w procedurach takich jak cięcie, ablacja i waporyzacja. Laser holmowy emitujący promieniowanie o długości 2100nm jest bezpiecznym i efektywnym narzędziem służącym do rozbijania kamieni moczowych, kamieni w cewce moczowej i w pęcherzu oraz w chirurgii narządów moczowo-płciowych.

Różnorodność, dogodna sekwencja połączeń pozwala na wybór optymalnej do pracy długości włókna. Końcówka światłowodu dociera do trudno dostępnych miejsc, nie ingerując w sąsiadujące tkanki, co gwarantuje pacjentowi bezpieczeństwo zabiegu oraz szybką rekonwalescencję.

Działanie Lasera Stone Light opiera się na zachowaniu równowagi pomiędzy :
Skutecznością a bezpieczeństwem
Precyzją a różnorodnością zastosowania

Zalety zabiegów przy użyciu lasera holowego są bardzo duże m.in. :
Krótki okres rekonwalescencji
Stosowanie znieczulenia tylko miejscowego
Bezpieczny dla tkanek sąsiadujących
Wykorzystanie siły kinetycznej która zapobiega cofaniu się kamienia w trakcie jego fragmentacji

StoneLight to urządzenie wszechstronne, mające zastosowanie w rozmaitych aplikacjach, w szczególności w Urologii. Zabiegi likwidacji kamieni nie są już zabiegami bolesnymi i nieprzyjemnymi.
Jest przełomowym rozwiązaniem w leczeniu kamicy nerkowej, w usuwaniu złośliwych zmian czy złogów.

Nasi lekarze :
Lek. Med. Tomasz Gede
Lek. Med. Lesław Węgrzynowski

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group