Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 6837
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kupcy chcą spółki

Niedziela, 18 kwietnia 2010, 8:03
Aktualizacja: 8:03
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Kupcy chcą spółki
Fot. TEJO
Sto dziesięć podpisów z deklaracją utworzenia kupieckiej spółki na ręce Jerzego Lenarda, zastępcy prezydenta miasta, złożyli handlowcy z targowiska Flora. To pierwsza oficjalna deklaracja, jaka pojawiła się z ich strony. Dotychczasowe spotkania przynosiły bowiem tylko słowne przepychanki.

Oświadczenie i wstępna deklaracja, w której kupcy wyrażają wolę udziału w zawiązaniu Spółki Kupieckiej z ograniczoną odpowiedzialnością na ręce zastępcy prezydenta zostały złożone w miniony czwartek. Jak szacują zainteresowani, pod złożoną deklaracją nie podpisali się tylko nieliczni.

Koncepcja założenia spółki powstała zimą. Obecnie zebraliśmy 110 podpisów na około 130 podmiotów prowadzących działalność na targowisku Flora. Ile tak naprawdę jest tych podmiotów? Nikt poza zarządcą nie wie. Teraz potrwają negocjacje z urzędem miasta, który jest nam przychylny – mówi Bartosz Mikietyn, jeden z przedstawicieli kupców targowiska Flora. – Miasto che oddać targowisko w ręce ludzi, którzy na nim pracują. W przygotowywaniu jest umowa spółki, wyjaśniane są też zasady jej funkcjonowania. Umowa ta będzie w późniejszym czasie poprawiana, weryfikowana i konsultowana z prawnikami – dodaje.

Zastępca prezydenta Jerzy Lenard zapowiedział, że złoży projekt uchwały, który umożliwi zmianę struktury Na najbliższe miesiące przewidziane są kolejne spotkania, ale już pod kątem negocjacji warunków. Wszystkie rozmowy kupcy chcą zakończyć przed wygaśniecie przedłużonej umowy z obecnym dzierżawcą targowiska, czyli przed końcem czerwca br.

– Obecny dzierżawca ma umowę podpisaną z miastem do końca czerwca, dlatego byłoby dobrze, gdybyśmy od pierwszego lipca przejęli targowisko w swoje ręce. Naszym zdaniem jest to jak najbardziej realne. Wówczas pozbędziemy się pośrednika – mówi Bartosz Mikietyn.

Termin kolejnego spotkania z władzami miasta i samymi kupcami nie został jeszcze ustalony. Kupcy mają jednak nadzieję, że spotkania będą odbywały się coraz częściej, i zakończą się najpóźniej z początkiem czerwca br.

Dlaczego kupcy chcieli zmian?
Do odpowiedzi nie potrzeba dłuższego komentarza, wystarczy zobaczyć, jak obecnie wyglądają targowiska. – Mamy XXI wiek, a na naszych targowiskach panuje głębokie średniowiecze – mówią. Przez tyle lat zarządzania nic się tam nie zmieniło. Wierzymy, że tę sytuację zmieni oddanie targowiska w ręce kupców, którzy są najbardziej zainteresowani tym wszystkim. Przejęcie tego terenu zmobilizuje ludzi do gruntownej modernizacji tego targowiska. Chcemy stworzyć coś, co mogłoby konkurować z galeriami czy marketami. Miejskie targowiska są alternatywą do miejsc pracy tworzonych przez markety, gdzie wynagrodzenia są, jakie są. Każdy będzie więc miał możliwość lokalizacji swojej działalności w centrum miasta i trzeba stworzyć do tego odpowiednie warunki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1103
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group