Sobota, 31 lipca
Imieniny: Heleny, Ignacego
Czytających: 1980
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ku sąsiadom z południa. Do pracy!

Czwartek, 26 maja 2011, 7:15
Aktualizacja: 9:44
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Ku sąsiadom z południa. Do pracy!
Fot. Angela
Dwudziestu pracodawców z Polski i Czech oraz instytucji zajmujących się zatrudnianiem wystawiło wczoraj swoje stoiska na I Polsko–Czeskiej Giełdzie Pracy, którą w Hotelu Europa zorganizowała Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego. Giełda cieszyła się dużym zainteresowaniem, choć – z powodu kryzysu – oferta nie była najbogatsza.

Swoje stoiska poza jeleniogórskim urzędem pracy i przedsiębiorcami z regionu wystawiły dzisiaj dwie firmy z Czech oraz dwa czeskie urzędy pracy. Takie transgraniczne spotkanie pracodawców z przyszłymi pracownikami ma się odbywać cyklicznie, co roku. Dane kontaktowe firm, które gościły na giełdzie zostaną zamieszczone na stronie internetowej KARR.

- Od 2005 roku organizujemy transgraniczne projekty polsko-czeskie, realizujemy też różne działania, które służą wymianie, współpracy czy nawiązaniu kontaktów, a taka giełda pracy jest jednym z elementów tych działań. Jest to pierwszy tego typu projekt, ale mam nadzieję, że będzie kontynuowany w przyszłych latach. Poza przedsiębiorcami z regionu goszczą u nas przedstawiciele dwóch zakładów z Czech, w tym z fabryki opon z Pragi oraz firma poszukująca szwaczek do szycia namiotów z branży tekstylnej – mówi Anna Pyzik, kierownik projektu do spraw współpracy zagranicznej z Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Jeleniej Górze.

Oskar Muzicek z Powiatowej Izby Gospodarczej w Jabloncu nad Nisou wraz ze swoimi pracownikami podpowiadał zainteresowanym jak można założyć firmę lub filię firmy w Czechach i gdzie można znaleźć pracę.
- Prezentujemy tu punkt kontaktowy współpracy czesko-polskiej i wszystkie działania, które w ramach tego punktu realizujemy. Udzielamy informacji dotyczących zasad prowadzenia działalności gospodarczej w Czechach, przepisów podatkowych, możliwości założenia filii firm w Czechach itp. Prezentujemy też te dziedziny, w których potrzebna jest największa liczba pracowników. Dwa lata temu pracę można było znaleźć w Czechach w każdej branży, w tej chwili podobnie jak w Polsce jest kryzys, i prace oferują przede wszystkim branża maszynowa i samochodowo – motoryzacyjna – mówi Oskar Muzicek

Na giełdę przyszedł dzisiaj m.in. Tomasz Gorczyca z Jeleniej Góry, który pracy poszukuje od trzech miesięcy. Jak mówi, szuka zajęcia, dzięki któremu mógłby się spełniać. Bierze więc pod uwagę nie tylko oferty polskie, ale i zagraniczne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group