Środa, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 11419
Zalogowanych: 29
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ktoś to posprząta?

Środa, 3 lipca 2019, 6:18
Aktualizacja: Czwartek, 4 lipca 2019, 12:45
Autor: WAC
Jelenia Góra: Ktoś to posprząta?
Fot. Czytelnik
To co dzieje się przy naszych domach woła o pomstę do nieba – mówi pan Adam (dane do wiadomości redakcji) skarżący się na bałagan panujący w otoczeniu kontenerów na śmieci na skrzyżowaniu ulic Weigla i Łukasiewicza w Jeleniej Górze.
W to miejsce masowo podrzucane są śmieci z całej okolicy, a nawet z innych dzielnic - samochodami i wózkami po nocach - mówi nasz Czytelnik. - Dla budynków przy ul. Weigla 2,4,6,8 miał być zrobiony boks śmietnikowy, ale ciągle go nie ma. Jest tylko boks dla Weigla 1, który oczywiście tamtejsza wspólnota mieszkaniowa sama opłaciła. Dodatkowo w pobliżu walają się porozrzucane ubrania z okradzionego i uszkodzonego kontenera na odzież używaną. Kto to posprząta ten bałagan? - pyta.
Budynki, o których mowa są własnością prywatną - mówi dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Jerzy Lenart. - Jakiś czas temu wspólnoty tych domów chciały wydzierżawić od miasta teren pod budowę zamykanego boksu śmieciowego. Ostatecznie jednak się nie dogadały i obecnie w tym miejscu jest otwarte gniazdo z pojemnikami na śmieci.
Na terenie Jeleniej Góry działają - z różną intensywnością - dwie firmy zbierające używaną odzież - dopowiada Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta. - Faktem jest, że wystawiane przez nie pojemniki są nierzadko dewastowane albo przez chuliganów, albo przez ludzi usiłujących wyciągnąć zebraną w nich odzież, wykorzystać niektóre rzeczy i zaśmiecić innymi okolice pojemnika, ale faktem jest też, że firmy (nawet w takich przypadkach) są zobowiązane do posprzątanie terenu i naprawy pojemnika, alternatywnie - do usunięcia pojemnika.

Jak zapowiada C. Wiklik, w przypadku pojemnika przy ul. Weigla firma zrządzająca otrzymała nakaz jego usunięcia. W najbliższym czasie punkt zbiórki odzieży przy tej ulicy przestanie istnieć.

Twoja reakcja na artykuł?

6
17%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
1
3%
Smuci
6
17%
Złości
21
60%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
820
Tak
15%
Nie
85%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Radni główkują
 
Aktualności
Debatują o pieniądzach
 
Piłka nożna
Barycz za mocna [WYNIKI/TABELA]
 
Aktualności
Policjanci z sąsiedztwa
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group