Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7304
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kto przebuduje wiadukt na Goduszyńskiej?

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 7:48
Aktualizacja: Wtorek, 19 kwietnia 2016, 8:46
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Do połowy grudnia br. ma zostać przebudowany wiadukt drogowy nad linią kolejową Jelenia Góra – Zgorzelec w ciągu ulicy Goduszyńskiej w Jeleniej Górze. W ramach zadania wykonane zostaną również dojazdy i fragmenty chodnika. Ogłoszono przetarg na to zadanie. Zainteresowani mogą składać oferty do piątku (22.04).

Jak już pisaliśmy, o remont drogi wraz z przebudową wiaduktu radny Robert Obaz walczył trzy lata. - Najpierw będzie remontowana droga między Goduszynem a Siedlęcinem, a następnie zostanie rozebrany wiadukt, którego remont potrwa około osiem miesięcy – mówi radny.

Jak mówił Paweł Dyła, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze, w ramach zadania wykonany zostanie remont nawierzchni na całej długości ulicy, czyli od Trasy Czeskiej do granicy miasta (Rybnicy), jak również remont oraz budowa chodników i kanalizacji deszczowej.

Jednak, jak podkreśla mieszkaniec ul. Goduszyńskiej Waldemar Borkowski, wraz z nową nawierzchnią, służby drogowe muszą pomyśleć o skutecznym sposobie ograniczenia prędkości. – Mimo że teraz droga jest mocno podziurawiona, kierowcy rozpędzają się tu do „setki”, a co będzie, kiedy pojawi się nowa nawierzchnia? Na naszej ulicy jest ograniczenie prędkości do 40 km/h, ale nikt tego nie przestrzega. Policja pojawia się u nas raz w tygodniu, ale to nie wystarcza. Być może rezultat by przyniosły spowalniacze, chociaż nie wiem, czy można je tu zastosować. Na naszej pętli autobusowej od dawna urządzane jest rodeo i nikt nie może z tym sobie poradzić – dodaje mieszkaniec ul. Goduszyńskiej.

Pan Waldemar ma również nadzieję, że w ramach planowanej inwestycji, asfalt pojawi się na tzw. odnodze ulicy Goduszyńskiej (zwana na planach Wojcieszycką), która obecnie jest drogą szutrową.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~karkonosz 18-04-2016 8:12
nikt by nie chciał batów dostać ile jeszcze do Jeleniej to dalej dddalekiie obrzeża
~ 18-04-2016 21:30
A jak tam z wodociągami, ka...lizacją ściekową i gazem?
~wie co kaman 18-04-2016 21:43
Proponuję Kólko Rolnicze Siedlęcin... Wytrzyma rok.., tak jak chodnik obok mojego domu...
~North 19-04-2016 1:12
Tak jak pisałem, wiadukt po Niemcach przetrwał sto lat wiec i następne sto też by stał , polscy inżynierowie nastawili na niego betonowych bloków i doszli do wniosku ze dwa auta się nie miną ..... no to fakt bo te bloki.... cóż .... od wiaduktu w górę teraz będzie Rybnica bo my sto lat nie wybudowaliśmy ani jednej takiej konstrukcji więc aż strach pomyśleć jak KR sobie poradzi ... tak jak z remontowaną drogą na siedlęcin .... jej stan po remontach.... Pan B..... musiał prędkość mierzyć w pijackim zwidzie ... proponował bym zwinąć asfalt przy jego domu to na pewno spowolniło by tych ,,rajdowców,,.....
~kiluś 19-04-2016 22:50
Mam pytanko, kiedy i o której odbywa się to rodeo na pętli z chęcią obejrzę pokaz . Takie atrakcje a ja nic nie wiem może jakaś reklama w Jelonce ! Spowalniacze najlepiej takie żeby tylko traktor przejechał .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group