Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6094
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kto odda krew?

Czwartek, 20 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 16:45
Autor: Muzyczne Radio
Coraz dotkliwiej brakuje krwi do transfuzji, operacji i zabiegów leczniczych. Chociaż w Szpitalu Wojewódzkim w Jeleniej Górze zarejestrowanych jest około tysiąca honorowych krwiodawców, tylko niektórzy regularnie oddają krew

-Warto pamiętać, że to działanie nie tylko na rzecz wspólnego dobra, ale też troska o najbliższych. Nigdy nie wiadomo, czy ktoś z rodziny nie będzie potrzebował szybkiej pomocy i transfuzji-mówi szef stacji krwiodawstwa w Jeleniej Górze. Adam Pawlikowski zamierza namawiać młodzież do oddawania krwi, odwiedzając szkoły i uczelnie w Jeleniej Górze. Krew z jeleniogórskiej stacji trafia do wielu placówek medycznych w kilku powiatach.

Bez krwi nie można przeprowadzić operacji, jest niezbędna przy wypadkach komunikacyjnych, oparzeniach, ale też bywa lekiem w niektórych schorzeniach. Jak zapewnia Adam Pawlikowski, każdy zdrowy, dorosły człowiek może bez szkody dla organizmu oddać krew nawet wielokrotnie. Mężczyźni nawet sześć razy, a kobiety cztery razy w roku.
Chętni mogą się zgłaszać do punktu krwiodawstwa w dni robocze w godzinach od 8 do 15. Stacja mieści się na parterze głównego budynku Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group