Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7833
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Książnica jak marzenie

Piątek, 4 kwietnia 2008, 9:59
Aktualizacja: Sobota, 13 listopada 2010, 19:20
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Książnica jak marzenie
Fot. TEJO
Najpewniej na początku czerwca pierwsi czytelnicy skorzystają z oferty Książnicy Karkonoskiej, której budowa dobiega końca przy ulicy Bankowej. Całość już teraz robi imponujące wrażenie.

Dawna siedziba Grodzkiej Biblioteki Publicznej zmienia się nie do poznania. Robota idzie pełną parą. – Już w maju urządzimy w książnicy dzień bibliotekarza, ale spełnienie wszystkich formalności związanych z odbiorem placówki potrwa. Najpewniej zaprosimy naszych czytelników w czerwcu – zapowiada dyrektor GBP i zarazem poseł Marcin Zawiła.

W budynku są już ustawione regały. Montuje się ostanie przyłącza. Robotnicy malują ściany i wykończają przestronne pomieszczenia. Całość już robi imponujące wrażenie.

Trzecie piętro jest przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Tam będzie czytelnia i biblioteka dla najmłodszych czytelników. Jest też sala konferencyjna i oszklony taras, z którego można podziwiać centrum Jeleniej Góry.
Niżej, w czytelni głównej, stoją już specjalne regały na książki. – Korzystający z Książnicy sami będą mogli chodzić między półkami i wybierać sobie książki do wypożyczenia lub przeczytania. Na razie jest osiem tysięcy woluminów – mówi M. Zawiła. Zwiększy się liczba stanowisk komputerowych z 3 do 30. Z czytelni skorzysta na raz aż 150 osób!

W siedzibie KK znajdzie także swoje miejsce Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej przeniesionej z Baszty Grodzkiej. Przestronny hol i owalna lada już są wykończane.

Inwestycja kosztowała 12,4 mln złotych, z czego ponad 7 milionów to dotacja z Unii Europejskiej. Poseł Marcin Zawiła nie zamierza rozstawać się ze stanowiskiem szefa GBP, o ile nie będzie w tej kwestii ograniczeń prawnych. – Zmienimy statut placówki i zostanie powołany wicedyrektor, który będzie czuwał nad bieżącym działaniem książnicy – zapowiada parlamentarzysta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group