Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 9818
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ks Piotr Pawlukiewicz w Jeleniej Górze o miłości i płciowości

Czwartek, 6 grudnia 2012, 10:00
Aktualizacja: 10:10
Autor: Org
Jelenia Góra: Ks Piotr Pawlukiewicz w Jeleniej Górze o miłości i płciowości
Fot. Organizator
"Kobiecość a męskość – w narzeczeństwie, w małżeństwie, w codzienności" to temat prelekcji ks. Piotra Pawlukiewicza w Bazylice Świętych Erazma i Pankracego, które odbędzie się 13 grudnia (czwartek) o godz. 19.00. Wstęp jest wolny.

Kim jest ks. Piotr Pawlukiewicz? Studiował teologię pastoralną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, homiletykę w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i retorykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 1985 ukończył Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie. Święcenia kapłańskie przyjął 2 czerwca 1985. Przez dwa lata pracował jako wikariusz w parafii pw. św. Wincentego a Paulo w Otwocku. W latach 1996-1998 był redaktorem naczelnym Radia Józef w Warszawie. Głosihomilie w kościele Św. Krzyża w Warszawie podczas transmitowanej przez radio mszy o godz. 9 rano. Współpracuje z Radio Plus Warszawa, gdzie prowadzi audycję Katechizm Poręczny poświęconą przede wszystkim odpowiedziom na pytania słuchaczy o praktyczne aspekty wiary. Głosi także kazania dla studentów w warszawskim kościele św. Anny. Prowadzi wykłady z homiletyki dla alumnów Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

Członek redakcji radiowej mszy świętej w kościele św. Krzyża w Warszawie. Był kapelanem kaplicy w Sejmie RP. i duszpasterzem parlamentarzystów. Wykładowca homiletyki w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie.

Prowadzi liczne rekolekcje zarówno w parafiach i kościołach, jak i stacjonarne dla grup uczestników - w wielu miastach Polski oraz dla środowisk polonijnych. Do najbardziej znanych spośród wygłaszanych przez niego konferencji należą te poświęcone kwestii miłości i płciowości, w tym Seks - poezja czy rzemiosło?

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
391
Nigdy
20%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group