Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 9785
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Kradł i... zagrażał

Środa, 27 maja 2020, 10:17
Aktualizacja: Czwartek, 28 maja 2020, 6:39
Autor: WAC
Region: Kradł i... zagrażał
Fot. archiwum
Prokuratura Rejonowa w Lubaniu skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego skuteczny wniosek o tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące Marcina K., któremu zarzucono liczne kradzieże sklepowe, a także narażenie innych osób na zarażenie gruźlicą.

Marcin K. od września do grudnia 2019 roku, a także od lutego do maja 2020 roku dokonał łącznie blisko 30 kradzieży sklepowych na terenie Lubania. Jego łupem padały różnego rodzaju artykuły spożywcze, alkohol, perfumy, kosmetyki, artykuły higieniczne. Poszkodowane sklepy spożywcze i drogerie utraciły mienie o łącznej wartości ponad 6250 zł. Dodatkowo w październiku 2019 roku mężczyzna usiłował dokonać kradzieży perfum i innych artykułów o wartości około 500 złotych, jednak został wówczas złapany na gorącym uczynku.

Ponadto ustalono, że Marcin K. (bez stałego miejsca zamieszkania) cierpi na gruźlicę prątkującą - mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prokurator Tomasz Czułowski. - Mężczyzna celowo i bez uzasadnionego powodu przerwał swoje leczenie i pomimo kilkukrotnych prób pomocy w leczeniu, konsekwentnie go odmawiał. Będąc świadomy, że jest nosicielem choroby zakaźnej, przebywając w miejscach publicznych, w tym między innymi dokonując szeregu kradzieży w sklepach, gdzie znajdowały się inne osoby, narażał je na zarażenie, tworząc zagrożenie epidemiologiczne. Podejrzanemu zarzucono również znieważenie ochroniarza zatrudnionego w jednym z okradzionych sklepów.

Sprawca został zatrzymany 21 maja 2020 roku na terenie Lubania i po doprowadzeniu go do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu, gdzie usłyszał zarzuty czterech przestępstw, za popełnienie których grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
2
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
10%
Smuci
1
10%
Złości
6
60%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group