Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 5509
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: KPSW wśród liderów

Czwartek, 8 lipca 2021, 7:01
Autor: WAC
Jelenia Góra: KPSW wśród liderów
Fot. WAC
Podczas uroczystej gali, która odbyła się kilka dni temu w Hotelu Sheraton w Warszawie reprezentujące Karkonoską Państwową Szkołę Wyższą: rektor prof. ucz. Wioletta Palczewska i prorektor prof. ucz. Beata Telążka odebrały przyznane tej uczelni Certyfikaty Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego „Uczelnia Liderów".

Program „Uczelnia Liderów" to konkurs jakości, w których oceniane są uczelnie i ich jednostki organizacyjne. Certyfikaty są dowodem wysokiej jakości kształcenia, które wyposaża absolwentów w kompetencje liderskie, realizując zadania dydaktyczne w sposób profesjonalny i efektywny, przekazując studentom wiedzę o wysokim poziomie użyteczności, kształtując przy tym umiejętności i kompetencje takie jak: przedsiębiorczość, kreatywność, samodzielność w działaniu i zdolność do permanentnego rozwoju. Certyfikat potwierdza też, że KPSW kształci absolwentów zgodnie z wymogami rynku pracy.

Doceniony został w ten sposób trud, jaki włożono w rozwój Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych oraz Wydziału Nauk Medycznych i Technicznych na przestrzeni ostatnich pięciu lat. Karkonoska uczelnia wyróżniona została również Certyfikatem Primus, który jest przyznawany jednostce organizacyjnej, która w procedurze certyfikacyjnej uzyskała najwyższą liczbę punktów.

Jak mówi rektor KPSW Wioletta Palczewska - otrzymane przez uczelnie certyfikaty stanowią zobowiązanie do pracy nad jej rozwojem.

Ten laur, stanowi preludium do tego co zamierzamy – mówi W. Palczewska. - Dlatego, że my stale będziemy prowadzić inwestycje mające na celu wzbogacenie infrastruktury dydaktycznej i poprawienie jakości kształcenia. Oprócz tego pracujemy nad nowymi kierunkami studiów, bo nie możemy spocząć na laurach, zatrzymując się na tym co mamy. To jest za mało i to nas nie satysfakcjonuje. W tej chwili w przygotowaniu jest około 10 nowych kierunków studiów, w tym dwa kierunki studiów magisterskich reszta to licencjackie i inżynierskie, ale jakie - na razie jeszcze nie mogę ujawnić

Twoja reakcja na artykuł?

14
36%
Cieszy
10
26%
Hahaha
2
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
13
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group